Tapahtumia ja tärkeitä päivämääriä

SFK:n maasto- ja veteraanimestaruus

SFK:n maasto- ja veteraanimestaruus juostaan MOSH maastojen yhteydessä. Ilmoittautuminen kisoihin päättyy 14.7.2017. Maastojen tapahtumasivu

 

Tulosjulkaisu 2016

Tulosjulkaisu 2016 on julkaistu.

 

 

Vuoden 2017 näyttelyt

Tarkasta päivä- ja tuomaritiedot Koiramme –lehdestä tai näyttelyn kotisivuilta!

 

15.1.2017 Kajaani KV FA: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa IB: Pekka Teini
21.1.2017 Turku KV FA: Anthony Moran IB: Anthony Moran
22.1.2017 Ilomantsi RN FA: Leni Finne IB: Leni Finne


5.2.2017 Parkano RN FA: Markku Kipinä IB: Markku Kipinä
18.2.2017 Kauhava RN FA: Unto Timonen IB: Unto Timonen


18.3.2017 Seinäjoki RN FA: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa IB: Marianne Holm
19.3.2017 Korpilahti RN FA: Markku Kipinä IB: Perttu Ståhlberg
25.3.2017 Lahti KV FA: Ben Reynolds-Frost IB: Ben Reynolds-Frost


1.4.2017 Jämijärvi RN FA: Juha Putkonen IB: Juha Putkonen
8.4.2017 Kuopio RN FA: Maija Lehtonen IB: Marja Talvitie
8.4.2017 Vaasa KV FA: Säde Hohteri IB: Säde Hohteri
15.4.2017 Laitila RN FA: Kirsti Louhi IB: Kirsti Louhi
15.4.2017 Imatra KV FA: Tanya Ahlman-Stockmari IB: Arvid Göransson
22.4.2017 Pello RN FA: Hilkka Salohalla IB: Tuula Pratt
23.4.2017 Outokumpu RN FA: Dan Ericsson IB: Dan Ericsson
29.4.2017 Kiuruvesi RN FA: Tanya Ahlman-Stockmari IB:Tanya Ahlman-Stockmari
30.4.2017 Tohmajärvi RN FA: Irina Poletaeva IB: Irina Poletaeva


1.5.2017 Hankasalmi RN FA: Maija Lehtonen IB: Maija Lehtonen
1.5.2017 Lahti RN FA: Pekka Teini IB: Pekka Teini
1.5.2017 Sastamala RN FA: Maija Mäkinen IB: Jukka Kuusisto
6.5.2017 Tampere KV FA: Gayle Bontecou IB: Jose Homem De Mello
6.5.2017 Puolanka RN FA: Zidy Munsterhielm-Ehnberg IB: Auli Haapiainen-Liikanen
6.5.2017 Rovaniemi RN FA: Anneli Pukkila IB: Anneli Pukkila
6.5.2017 Savitaipale RN FA: Pirjo Aaltonen IB: Pirjo Aaltonen
7.5.2017 Raahe RN FA: Paula Rekiranta IB: Paula Rekiranta
7.5.2017 Sipoo RN FA: Johan Juslin IB: Johan Juslin
13.5.2017 Varkaus KR FA: Tanya Ahlman-Stockmari IB: Tanya Ahlman-Stockmari
13.5.2017 Ikaalinen RN FA: Marja Talvitie IB: Marja Talvitie
13.5.2017 Koski tl RN FA: Anneli Pukkila IB: Anneli Pukkila
13.5.2017 Laihia RN FA: Maija Mäkinen IB: Maija Mäkinen
13.5.2017 Lestijärvi RN FA: Outi Piisi-Putta IB: Jussi Liimatainen
14.5.2017 Eura RN FA: Pirjo Aaltonen IB: Pirjo Aaltonen
14.5.2017 Lahti RN FA: Børge Espeland IB: Anca Giura
20.5.2017 Närpiö RN FA: Irina Poletaeva IB: Anneli Pukkila
20.5.2017 Hamina KV FA: Sofie Krigholm IB: Pirjo Aaltonen
21.5.2017 Närpiö RN FA: Anneli Pukkila IB: Anneli Pukkila
21.5.2017 Helsinki KV FA: Kari Granaas Hansen IB: Paula Rekiranta
25.5.2017 Hämeenkyrö RN FA: Paavo Mattila IB: Paavo Mattila
27.5.2017 Lieksa RN FA: Markku Kipinä IB: Markku Kipinä
27.5.2017 Sodankylä RN FA: Harto Stockmari IB: Harto Stockmari
28.5.2017 Rauma KR FA: Saija Juutilainen IB: Saija Juutilainen
28.5.2017 Keuruu RN FA: Harry Tast IB: Jaana Hartus


10.6.2017 Heinävesi RN FA: Helin Tenson IB: Paavo Mattila
10.6.2017 Hämeenlinna RN FA: Marja Talvitie IB: Marja Talvitie
11.6.2017 Alavus KR FA: Pekka Teini IB: Mari Pajakoski
11.6.2017 Kuusamo RN FA: Markku Kipinä IB: Markku Kipinä
17.6.2017 Farkkushow Kuopio Marianne Felix
17.6.2017 Pöytyä KR FA: Irina Poletaeva IB: Irina Poletaeva
17.6.2017 Haapajärvi RN FA: Jukka Kuusisto IB: Jukka Kuusisto
18.6.2017 Erikoisnäyttely Kuopio Olaf Knauber
18.6.2017 Kotka KV FA: Jadranka Mijatovic IB: Jadranka Mijatovic
25.6.2017 Rovaniemi KV FA: Zsuzsanna Balogh IB: Zsuzsanna Balogh


1.7.2017 Tuusula KR FA: Dianna Spavin IB: Francesco Di Paola Nuzzo
1.7.2017 Kouvola RN FA: Karin Hedberg IB: Karin Hedberg
2.7.2017 Riihimäki KV FA: Birgitta Svarstad IB: Jussi Liimatainen
2.7.2017 Tuusniemi RN FA: Leila Kärkäs IB: Leila Kärkäs
8.7.2017 Mikkeli KR FA: Perttu Ståhlberg IB: Mari Pajaskoski
9.7.2017 Ylivieska KV FA: Savvas Hadjisavvas IB: Savvas Hadjisavvas
9.7.2017 Raasepori KR FA: Branislav Rajic IB: Tuula Savolainen
15.7.2017 Hyvinkää KR FA: Kostadin Shankov IB: Kostadin Shankov
15.7.2017 Helsinki Kartano Weekend FA: Angela Hauncher IB: Angela Hauncher

15.7.2017 Oulu KV FA: Pirjo Aaltonen IB: Kirsi Tevalin
16.7.2017 Oulu KV FA: Anca Giura  IB: Tiina Taulos
22.7.2017 Kemi KV FA: Tuula Savolainen IB: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
23.7.2017 Saarijärvi KR FA: Sylvie Desserne IB: Sylvie Desserne
28.7.2017 Vantaa KV FA: Nemanja Jovanovic IB: Tino Pehar
29.7.2017 Pori KV FA: Unto Timonen IB: Kirsti Louhi
29.7.2017 Kajaani RN FA: Soile Bister IB: Soile Bister


5.8.2017 Kuopio KV FA: Saija Juutilainen IB: Saija Juutilainen
5.8.2017 SVKL erikoisnäyttely FA: Wilfriede Schwerm-Hahne IB: Wilfriede Schwerm-Hahne
5.8.2017 Lappeenranta RN FA: Reino Korpela IB: Anneli Pukkila
5.8.2017 Siikajoki RN FA: Hannele Jokisilta IB: Pirjo Aaltonen
6.8.2017 Valkeakoski KR FA: Andrzej Szutkiewicz IB: Andrzej Szutkiewicz
12.8.2017 Turku KR FA: Jadranka Smojver-Selimovic IB: Jarmo Vuorinen
12.8.2017 Joensuu KV FA: Markku Mähönen IB: Markku Mähönen
12.8.2017 Luumäki RN FA: Irina Poletaeva IB: Erika Häkkinen
12.8.2017 Mikkeli RN FA: Maija Mäkinen IB: Maija Mäkinen
12.8.2017 Seinäjoki RN FA: Kirsi Honkanen IB: Kirsi Honkanen
13.8.2017 Joensuu KR FA: Michel Griol IB: Michel Griol
13.8.2017 Mäntsälä RN FA: Helin Tenson IB: Helin Tenson
13.8.2017 Seinäjoki RN FA: Kirsti Louhi IB: Kirsti Louhi
19.8.2017 Kouvola KR FA: Igor Selimovic IB: Igor Selimovic
19.8.2017 Ristijärvi RN FA: Kirsi Honkanen IB: Kirsi Honkanen
19.8.2017 Ruovesi RN FA: Harto Stockmari IB: Harto Stockmari
20.8.2017 Heinola KR FA: Marja Talvitie IB: Marja Talvitie
26.8.2017 Janakkala KR FA: Marie Gadolin IB: Marie Gadolin
26.8.2017 Mäntyharju KR FA: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa IB: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
26.8.2017 Yppäri RN FA: Reino Korpela IB: Reino Korpela


3.9.2017 Helsinki KR FA: Paula Rekiranta IB: Paula Rekiranta
9.9.2017 Porvoo KR FA: Paavo Mattila IB:Jari Laakso
9.9.2017 Muurame RN FA: Steven H Seymor IB: Zeljka Fon Zidar
16.9.2017 Äänekoski RN FA: Leila Kärkäs IB: Jaana Hartus
17.9.2017 Hyvinkää RN FA: Pirjo Aaltonen IB: Pirjo Aaltonen
30.9.2017 Eckerö KV FA: Charlotte Höier IB: Gabriela Ridarcikova


14.10.2017 Jyväskylä KV FA: Tamas Jakkel IB: Maija Mäkinen
15.10.2017 Jyväskylä KV FA: Annukka Paloheimo IB: Wilma Roem
28.10.2017 Seinäjoki KV FA: Leni Finne IB: IB: Auli Haapiainen-Liikanen


25.11.2017 Tampere KR FA: Pekka Teini IB: Markku Kipinä
26.11.2017 Tampere KV FA: Audrone Babianskiene IB: Riitta Lahtovaara


8.12.2017 Helsinki KV FA: Christophe Coppel IB: Cassandre Mattera
9.12.2017 Helsinki KV FA: Guido Schäfer IB: Guido Schäfer
10.12.2017 Helsinki KV FA: Mark Cocozza IB: Benjamin Sanchez Garcia