Tapahtumia ja tärkeitä päivämääriä

Farkkushow 2017 tuomarimuutos


Marianne Felix on estynyt saapumaan näyttelyymme. Farkkushown arvostelee Mari Pajaskoski. Ilmoittautuminen Farkkushowhun ja erikoisnäyttelyyn päättyy keskiviikkona 17.5.2017.

 

Tulosjulkaisu 2016

Tulosjulkaisu 2016 on julkaistu.

 

 

Vuoden 2017 näyttelyt

Tarkasta päivä- ja tuomaritiedot Koiramme –lehdestä tai näyttelyn kotisivuilta!

 

15.1.2017 Kajaani KV FA: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa IB: Pekka Teini
21.1.2017 Turku KV FA: Anthony Moran IB: Anthony Moran
22.1.2017 Ilomantsi RN FA: Leni Finne IB: Leni Finne


5.2.2017 Parkano RN FA: Markku Kipinä IB: Markku Kipinä
18.2.2017 Kauhava RN FA: Unto Timonen IB: Unto Timonen


18.3.2017 Seinäjoki RN FA: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa IB: Marianne Holm
19.3.2017 Korpilahti RN FA: Markku Kipinä IB: Perttu Ståhlberg
25.3.2017 Lahti KV FA: Ben Reynolds-Frost IB: Ben Reynolds-Frost


1.4.2017 Jämijärvi RN FA: Juha Putkonen IB: Juha Putkonen
8.4.2017 Kuopio RN FA: Maija Lehtonen IB: Marja Talvitie
8.4.2017 Vaasa KV FA: Säde Hohteri IB: Säde Hohteri
15.4.2017 Laitila RN FA: Kirsti Louhi IB: Kirsti Louhi
15.4.2017 Imatra KV FA: Tanya Ahlman-Stockmari IB: Arvid Göransson
22.4.2017 Pello RN FA: Hilkka Salohalla IB: Tuula Pratt
23.4.2017 Outokumpu RN FA: Dan Ericsson IB: Dan Ericsson
29.4.2017 Kiuruvesi RN FA: Tanya Ahlman-Stockmari IB:Tanya Ahlman-Stockmari
30.4.2017 Tohmajärvi RN FA: Irina Poletaeva IB: Irina Poletaeva


1.5.2017 Hankasalmi RN FA: Maija Lehtonen IB: Maija Lehtonen
1.5.2017 Lahti RN FA: Pekka Teini IB: Pekka Teini
1.5.2017 Sastamala RN FA: Maija Mäkinen IB: Jukka Kuusisto
6.5.2017 Tampere KV FA: Gayle Bontecou IB: Jose Homem De Mello
6.5.2017 Puolanka RN FA: Zidy Munsterhielm-Ehnberg IB: Auli Haapiainen-Liikanen
6.5.2017 Rovaniemi RN FA: Anneli Pukkila IB: Anneli Pukkila
6.5.2017 Savitaipale RN FA: Pirjo Aaltonen IB: Pirjo Aaltonen
7.5.2017 Raahe RN FA: Paula Rekiranta IB: Paula Rekiranta
7.5.2017 Sipoo RN FA: Johan Juslin IB: Johan Juslin
13.5.2017 Varkaus KR FA: Tanya Ahlman-Stockmari IB: Tanya Ahlman-Stockmari
13.5.2017 Ikaalinen RN FA: Marja Talvitie IB: Marja Talvitie
13.5.2017 Koski tl RN FA: Anneli Pukkila IB: Anneli Pukkila
13.5.2017 Laihia RN FA: Maija Mäkinen IB: Maija Mäkinen
13.5.2017 Lestijärvi RN FA: Outi Piisi-Putta IB: Jussi Liimatainen
14.5.2017 Eura RN FA: Pirjo Aaltonen IB: Pirjo Aaltonen
14.5.2017 Lahti RN FA: Børge Espeland IB: Anca Giura
20.5.2017 Närpiö RN FA: Irina Poletaeva IB: Anneli Pukkila
20.5.2017 Hamina KV FA: Sofie Krigholm IB: Pirjo Aaltonen
21.5.2017 Närpiö RN FA: Anneli Pukkila IB: Anneli Pukkila
21.5.2017 Helsinki KV FA: Kari Granaas Hansen IB: Paula Rekiranta
25.5.2017 Hämeenkyrö RN FA: Paavo Mattila IB: Paavo Mattila
27.5.2017 Lieksa RN FA: Markku Kipinä IB: Markku Kipinä
27.5.2017 Sodankylä RN FA: Harto Stockmari IB: Harto Stockmari
28.5.2017 Rauma KR FA: Saija Juutilainen IB: Saija Juutilainen
28.5.2017 Keuruu RN FA: Harry Tast IB: Jaana Hartus


10.6.2017 Heinävesi RN FA: Helin Tenson IB: Paavo Mattila
10.6.2017 Hämeenlinna RN FA: Marja Talvitie IB: Marja Talvitie
11.6.2017 Alavus KR FA: Pekka Teini IB: Mari Pajakoski
11.6.2017 Kuusamo RN FA: Markku Kipinä IB: Markku Kipinä
17.6.2017 Farkkushow Kuopio Marianne Felix
17.6.2017 Pöytyä KR FA: Irina Poletaeva IB: Irina Poletaeva
17.6.2017 Haapajärvi RN FA: Jukka Kuusisto IB: Jukka Kuusisto
18.6.2017 Erikoisnäyttely Kuopio Olaf Knauber
18.6.2017 Kotka KV FA: Jadranka Mijatovic IB: Jadranka Mijatovic
25.6.2017 Rovaniemi KV FA: Zsuzsanna Balogh IB: Zsuzsanna Balogh


1.7.2017 Tuusula KR FA: Dianna Spavin IB: Francesco Di Paola Nuzzo
1.7.2017 Kouvola RN FA: Karin Hedberg IB: Karin Hedberg
2.7.2017 Riihimäki KV FA: Birgitta Svarstad IB: Jussi Liimatainen
2.7.2017 Tuusniemi RN FA: Leila Kärkäs IB: Leila Kärkäs
8.7.2017 Mikkeli KR FA: Perttu Ståhlberg IB: Mari Pajaskoski
9.7.2017 Ylivieska KV FA: Savvas Hadjisavvas IB: Savvas Hadjisavvas
9.7.2017 Raasepori KR FA: Branislav Rajic IB: Tuula Savolainen
15.7.2017 Hyvinkää KR FA: Kostadin Shankov IB: Kostadin Shankov
15.7.2017 Helsinki Kartano Weekend FA: Angela Hauncher IB: Angela Hauncher

15.7.2017 Oulu KV FA: Pirjo Aaltonen IB: Kirsi Tevalin
16.7.2017 Oulu KV FA: Anca Giura  IB: Tiina Taulos
22.7.2017 Kemi KV FA: Tuula Savolainen IB: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
23.7.2017 Saarijärvi KR FA: Sylvie Desserne IB: Sylvie Desserne
28.7.2017 Vantaa KV FA: Nemanja Jovanovic IB: Tino Pehar
29.7.2017 Pori KV FA: Unto Timonen IB: Kirsti Louhi
29.7.2017 Kajaani RN FA: Soile Bister IB: Soile Bister


5.8.2017 Kuopio KV FA: Saija Juutilainen IB: Saija Juutilainen
5.8.2017 SVKL erikoisnäyttely FA: Wilfriede Schwerm-Hahne IB: Wilfriede Schwerm-Hahne
5.8.2017 Lappeenranta RN FA: Reino Korpela IB: Anneli Pukkila
5.8.2017 Siikajoki RN FA: Hannele Jokisilta IB: Pirjo Aaltonen
6.8.2017 Valkeakoski KR FA: Andrzej Szutkiewicz IB: Andrzej Szutkiewicz
12.8.2017 Turku KR FA: Jadranka Smojver-Selimovic IB: Jarmo Vuorinen
12.8.2017 Joensuu KV FA: Markku Mähönen IB: Markku Mähönen
12.8.2017 Luumäki RN FA: Irina Poletaeva IB: Erika Häkkinen
12.8.2017 Mikkeli RN FA: Maija Mäkinen IB: Maija Mäkinen
12.8.2017 Seinäjoki RN FA: Kirsi Honkanen IB: Kirsi Honkanen
13.8.2017 Joensuu KR FA: Michel Griol IB: Michel Griol
13.8.2017 Mäntsälä RN FA: Helin Tenson IB: Helin Tenson
13.8.2017 Seinäjoki RN FA: Kirsti Louhi IB: Kirsti Louhi
19.8.2017 Kouvola KR FA: Igor Selimovic IB: Igor Selimovic
19.8.2017 Ristijärvi RN FA: Kirsi Honkanen IB: Kirsi Honkanen
19.8.2017 Ruovesi RN FA: Harto Stockmari IB: Harto Stockmari
20.8.2017 Heinola KR FA: Marja Talvitie IB: Marja Talvitie
26.8.2017 Janakkala KR FA: Marie Gadolin IB: Marie Gadolin
26.8.2017 Mäntyharju KR FA: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa IB: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
26.8.2017 Pyhäjoki RN


3.9.2017 Helsinki KR FA: Paula Rekiranta IB: Paula Rekiranta
9.9.2017 Porvoo KR FA: Paavo Mattila IB:Jari Laakso
9.9.2017 Muurame RN FA: Steven H Seymor IB: Zeljka Fon Zidar
16.9.2017 Äänekoski RN FA: Leila Kärkäs IB: Jaana Hartus
17.9.2017 Hyvinkää RN FA: Pirjo Aaltonen IB: Pirjo Aaltonen
30.9.2017 Eckerö KV FA: Charlotte Höier IB: Gabriela Ridarcikova


14.10.2017 Jyväskylä KV FA: Tamas Jakkel IB: Maija Mäkinen
15.10.2017 Jyväskylä KV FA: Annukka Paloheimo IB: Wilma Roem
28.10.2017 Seinäjoki KV FA: Leni Finne IB: IB: Auli Haapiainen-Liikanen


25.11.2017 Tampere KR FA: Pekka Teini IB: Markku Kipinä
26.11.2017 Tampere KV FA: Audrone Babianskiene IB: Riitta Lahtovaara


8.12.2017 Helsinki KV FA: Christophe Coppel IB: Cassandre Mattera
9.12.2017 Helsinki KV FA: Guido Schäfer IB: Guido Schäfer
10.12.2017 Helsinki KV FA: Mark Cocozza IB: Benjamin Sanchez Garcia