Ibizanpodencojen näyttelytulokset 2014

7.12.2014 Helsinki KV, V-14
Tuomari: Johan Juslin

karkeakarvaiset (3+1)

UROKSET

Valioluokka

Rosenhill's Louqsor ERI1, SA, PU1, CACIB, ROP, V-14

Arbeca's Al Manzor ERI2, SA, PU3, VARA-CACIB

Veteraaniluokka

Snout Strange Design ERI1, SA, PU2, ROP-VET, VV-14

NARTUT

Veteraaniluokka

Aitana De La Sierra De Avila ERI1, SA, PN1, VSP, VSP-VET, V-14, VV-14

 

lyhytkarvaiset (6+5)

UROKSET

Junioriluokka

Cazaion Brisingir ERI1, SA, PU4, SERT, JV-14

Valioluokka

Cazaion Amir EH

Cazaion Antar ERI1, SA, PU1, CACIB, VSP, V-14

Cazaion Azraff EH4

Neron De Can Perruan ERI3, SA, PU3

Rosenhill's Just Joy ERI2, SA, PU2, VARA-CACIB

NARTUT

Junioriluokka

Dolce Vita Rjabina De Bergerac ERI1, SA, PN1, SERT, ROP, JV-14, V-14

Avoin luokka

Gartlove Gitanna ERI1, SA, PN3, VARA-SERT, VARA-CACIB

Valioluokka

Rosenhill's La Paloma ERI1, SA, PN2, CACIB

Rosenhill's La-Perla ERI2, SA

Veteraaniluokka

Necronomicon Nordic Blue ERI1, SA, PN4, ROP-VET, VV-14

KASVATTAJA

Cazaion KP, ROP-KAS

 


 

6.12.2014 Helsinki KV, HeW-14
Tuomari: Elina Haapaniemi

karkeakarvaiset (3+1)

UROKSET

Avoin luokka

Rosenhill's Louqsor ERI1, SA, PU1, SERT, CACIB, ROP, FI MVA, HeW-14

Valioluokka

Arbeca's Al Manzor ERI1, SA, PU3, VARA-CACIB

Veteraaniluokka

Snout Strange Design ERI1, SA, PU2, ROP-VET, HeVW-14

NARTUT

Veteraaniluokka

Aitana De La Sierra De Avila ERI1, VSP-VET, HeVW-14

 

lyhytkarvaiset (5+5)

UROKSET

Junioriluokka

Cazaion Brisingir ERI1, SA, PU2, SERT, HeJW-14

Valioluokka

Cazaion Amir EH4

Cazaion Antar ERI2

Neron De Can Perruan EH3

Rosenhill's Just Joy ERI1, SA, PU1, CACIB, VSP, HeW-14

NARTUT

Junioriluokka

Dolce Vita Rjabina De Bergerac ERI1, SA, PN3, VARA-SERT, HeJW-14

Avoin luokka

Gartlove Gitanna ERI2

Rosenhill's La Paloma ERI1, SA, PN2, SERT, VARA-CACIB, FI MVA

Valioluokka

Rosenhill's La-Perla ERI1, SA, PN1, CACIB, ROP, HeW-14

Veteraaniluokka

Necronomicon Nordic Blue ERI1, ROP-VET, HeVW-14

 


 

9.11.2014 Jyväskylä KV
Tuomari: Colin Reed, Iso-Britannia

karkeakarvaiset (1+0)

UROKSET

Valioluokka

Arbeca's Al Mazor ERI1, SA, PU1, CACIB, ROP

 

lyhytkarvaiset (1+2)

UROKSET

Nuorten luokka

Cazaion Brisingir EH1

NARTUT

Avoin luokka

Dalila Back To Innocence ERI2, SA, PN2, VARA-SERT, VARA-CACIB

Rosenhill's La-Perla ERI1, SA, PN1, SERT, CACIB, ROP, FI & NO MVA

 


 

26.10.2014 Seinäjoki kr
Tuomari: Tuula Savolainen

karkeakarvaiset (1+1)

UROKSET

Veteraaniluokka

Snout Strange Design ERI1, SA, PU1, ROP, ROP-VET

NARTUT

Veteraaniluokka

Aitana De La Sierra De Avila ERI1, SA, PN1, VSP, VSP-VET

 

lyhytkarvaiset (0+2)

NARTUT

Avoin luokka

Cazaion Aaliyah ERI1, SA, PN1, SERT, ROP, FI MVA

Dalila Back To Innocence EH2

 


 

28.9.2014 Eckerö KV
Tuomari: Carl-Gunnar Stafberg, Ruotsi

lyhytkarvaiset (1+0)

UROKSET

Valioluokka

Barrongiz Especially For You (SE) ERI1, SA, PU1, SERT, CACIB, ROP, FI MVA

 


 

21.9.2014 Hyvinkää r
Tuomari: Maija Mäkinen

karkeakarvaiset (1+0)

UROKSET

Käyttöluokka

Snout Wring That Rose EH1

 

lyhytkarvaiset (6+3)

UROKSET

Junioriluokka

Barrongiz Captain Hook ERI1

Cazaion Brisingir ERI2

Käyttöluokka

Cazaion Amir ERI1, SA, PU2

Valioluokka

Cazaion Antar ERI1, SA, PU1, ROP

Eskarxa Anisetto ERI2, SA, PU3

Hufu Amber Lizota ERI3

NARTUT

Junioriluokka

Dandellion Rjabina De Bergerac ERI1, SA, PN2, SERT

Valioluokka

Cazaion Ashreeyah ERI2

Cazaion Azeneth ERI1, SA, PN1, VSP

KASVATTAJA

Cazaion KP, ROP-KAS, BIS 2 KAS

 


 

14.9.2014 Porvoo kr
Tuomari: Säde Hohteri

karkeakarvaiset (1+0)

UROKSET

Valioluokka

Arbeca's Al Manzor ERI1, SA, PU1, ROP

 

lyhytkarvaiset (2+2)

UROKSET

Junioriluokka

Cazaion Brisingir ERI1, SA, PU1, SERT, ROP, ROP-JUN

Valioluokka

Neron De Can Perruan ERI1

NARTUT

Avoin luokka

Rosenhill's La-Perla ERI1, SA, PN1, SERT, VSP

Gartlove Gitanna ERI2

 


 

7.9.2014 Helsinki kr
Tuomari: Kirsi Honkanen

lyhytkarvaiset (1+0)

UROKSET

Junioriluokka

Cazaion Brisingir ERI1, SA, PU1, SERT, ROP

 


 

6.9.2014 Äänekoski r
Tuomari: Säde Hohteri

lyhytkarvaiset (0+1)

NARTUT

Veteraaniluokka

Necronomicon Nordic Blue ERI1, SA, PN1, ROP, ROP-VET

 


 

30.8.2014 Tervakoski KV
Tuomari: Magnus Hagstedt, Ruotsi

lyhytkarvaiset (3+3)

UROKSET

Valioluokka

Hufu Amber Lizota ERI2, SA, PU2, VARA-CACIB

Necronomicon Ishaq ERI3, SA, PU3

Neron De Can Perruan ERI1, SA, PU1, CACIB, VSP

NARTUT

Nuorten luokka

Gartlove Gitanna ERI1, SA, PN2, SERT, VARA-CACIB

Valioluokka

Cazaion Azeneth ERI1, SA, PN1, CACIB, ROP

Necronomicon Isis EH2

 


 

23.8.2014 Kouvola kr
Tuomari: Jaana Hartus

lyhytkarvaiset (0+1)

NARTUT

Veteraaniluokka

Necronomicon Nordic Blue ERI1, SA, PN1, ROP, ROP-VET

 


 

17.8.2014 Raisio kr
Tuomari: Christophe Coppel, Ranska

karkeakarvaiset (2+0)

UROKSET

Avoin luokka

Snout Bonusball EH1

Valioluokka

Snout Strange Design ERI1, SA, PU1, ROP

 

lyhytkarvaiset (1+2)

UROKSET

Valioluokka

Neron De Can Perruan ERI1, SA, PU1, ROP

NARTUT

Nuorten luokka

Gartlove Gitanna ERI1, SA, PU1, SERT, VSP

Valioluokka

Necronomicon Isis ERI1, SA, PN2

 


 

16.8.2014 Valkeakoski kr
Tuomari: Maret Kärdi, Viro

lyhytkarvaiset (1+3)

UROKSET

Valioluokka

Neron De Can Perruan ERI1, SA, PU1, ROP

NARTUT

Junioriluokka

Dandellion Rjabina De Bergerac EH1

Nuorten luokka

Gartlove Gitanna H

Valioluokka

Necronomicon Isis EH1

 


 

9.8.2014 Helsinki KV, MV-14
Tuomari: Ligita Zake, Latvia

karkeakarvaiset (4+3)

UROKSET

Valioluokka

Amourica's Ismael ERI3

Arbeca's Al Manzor ERI2, VARA-CACIB

Snout Strange Design ERI1, CACIB, VSP, MV-14

Snout Wring That Rose ERI4

NARTUT

Avoin luokka

Snout Butterscotch EH1

Valioluokka

La Reina De Tekoneva D'Snout ERI1, CACIB, ROP, MV-14

Veteraaniluokka

Aitana De La Sierra De Avila ERI1, ROP-VET, MVV-14

 

lyhytkarvaiset (10+10)

UROKSET

Barrongiz Captain Hook ERI2

Cazaion Brisingir ERI3

Don Quixote Rjabina De Bergerac (RU) ERI1, JMV-14

Avoin luokka

Barrongiz Especially For You (SE) ERI1

Valioluokka

Barrongiz Great Expectations (SE) ERI1, SERT, CACIB, ROP, FI MVA, MV-14

Barrongiz Not A Moment Too Soon ERI4

Cazaion Amir ERI

Cazaion Antar ERI3

Necronomicon Ishaq ERI

Neron De Can Perruan ERI2, VARA-SERT, VARA-CACIB

NARTUT

Junioriluokka

Barrongiz Girly Girl (SE) ERI2

Dandellion Rjabina De Bergerac ERI1, VARA-SERT, JMV-14

Dolce Vita Rjabina De Bergerac (EE) ERI3

Nuorten luokka

Dalila Back To Innocence EH2

Gartlove Gitanna ERI1, VARA-CACIB

Avoin luokka

Rosenhill's La-Perla EH1

Valioluokka

Cazaion Amarantha (EE) ERI1, SERT, CACIB, VSP, FI MVA, MV-14

Cazaion Azeneth ERI2

Necronomicon Isis ERI3

Veteraaniluokka

Necronomicon Nordic Blue ERI1, ROP-VET, MVV-13

KASVATTAJA

Barrongiz KP, ROP-KAS

Cazaion KP

Necronomicon KP

PARI

Neron De Can Perruan/Gartlove Gitanna ROP-PARI

 


 

3.8.2014 Kuopio KV
Tuomari: Paolo Dondina, Italia

lyhytkarvaiset (0+1)

NARTUT

Veteraaniluokka

Necronomicon Nordic Blue ERI1, SA, PN1, ROP, ROP-VET

 


 

26.7.2014 Helsinki kr
Tuomari: Hana Petrusova, Tšekki

lyhytkarvaiset (2+1)

UROKSET

Junioriluokka

Cazaion Brisingir ERI1, SA, PU2, SERT

Valioluokka

Neron De Can Perruan ERI1, SA, PU1, ROP

NARTUT

Nuorten luokka

Gartlove Gitanna ERI1

 


 

19.7.2014 Helsinki er, SVKL
Tuomari kk: Vitor Veiga, Portugali
Tuomari lk: Säde Hohteri

karkeakarvaiset (3+1)

UROKSET

Valioluokka

Amourica's Ismael ERI1, SA, PU1, ROP

Arbeca's Al Manzor EH2

Snout Strange Design EH3

NARTUT

Veteraaniluokka

Aitana De La Sierra De Avila ERI1, SA, PN1, VSP, ROP-VET

 

lyhytkarvaiset (5+4)

UROKSET

Junioriluokka

Barrongiz Captain Hook ERI1, SA, PU2, SERT

Valioluokka

Cazaion Amir ERI2, SA, PU3

Cazaion Antar ERI1, SA, PU1, VSP

Necronomicon Ishaq ERI3, SA, PU4

Neron De Can Perruan ERI4, SA

NARTUT

Junioriluokka

Dandellion Rjabina De Bergerac ERI1, SA, PN3, VARA-SERT

Nuorten luokka

Gartlove Gitanna ERI1, SA, PN2, SERT

Avoin luokka

Rosenhill's La-Perla ERI1, SA, PN4

Valioluokka

Cazaion Azeneth ERI1, SA, PN1, ROP

 


 

19.7.2014 Mäntsälä kr
Tuomari: Kari Salminen

lyhytkarvaiset (1+0)

UROKSET

Junioriluokka

Cazaion Brisingir ERI1, SA, PU1, SERT, ROP

 


 

13.7.2014 Joutsa r
Tuomari: Jetta Tschokkinen

lyhytkarvaiset (1+1)

UROKSET

Junioriluokka

Cazaion Brisingir ERI1, SA, PU1, SERT, VSP

NARTUT

Junioriluokka

Dandellion Rjabina De Bergerac ERI1, SA, PN1, SERT, ROP

 


 

6.7.2014 Karjaa kr
Tuomari: Perttu Ståhlberg

lyhytkarvaiset (2+1)

UROKSET

Junioriluokka

Cazaion Brisingir EH1

Valioluokka

Neron De Can Perruan ERI1, SA, PU1, ROP

NARTUT

Nuorten luokka

Gartlove Gitanna EH1

 


 

29.6.2014 Pori KV
Tuomari: Marija Kavcic, Slovenia

karkeakarvaiset (1+1)

UROKSET

Valioluokka

Arbeca's Al Manzor ERI1, SA, PU1, CACIB, ROP

NARTUT

Valioluokka

Snout Butterscotch ERI1

 

lyhytkarvaiset (1+2)

UROKSET

Valioluokka

Neron De Can Perruan ERI1, SA, PU1, CACIB, ROP

NARTUT

Nuorten luokka

Gartlove Gitanna ERI1

Avoin luokka

Rosenhill's La-Perla ERI1, SA, PN1, SERT, CACIB, VSP

 


 

22.6.2014 Vejen Int, Tanska
Tuomari: Wera Hübenthal, Norja

karkeakarvaiset (2+0)

UROKSET

Avoin luokka

Rosenhill's Louqsor ERI1

Valioluokka

Amourica's Ismael ERI1, SA, PU1, CACIB, ROP

 


 

21.6.2014 Vejen Int, Tanska
Tuomari: Rudi Brandt, Tanska

karkeakarvaiset (2+0)

UROKSET

Avoin luokka

Amourica's Ismael ERI1, SA, PU1, SERT, CACIB, ROP, DK & POHJ MVA, C.I.B

Rosenhill's Louqsor ERI2, SA, PU2, VARA-SERT, VARA-CACIB

 


 

14.6.2014 Pöytyä kr
Tuomari: Irina Poletaeva

lyhytkarvaiset (1+1)

UROKSET

Valioluokka

Neron De Can Perruan ERI1, SA, PU1, ROP

NARTUT

Nuorten luokka

Gartlove Gitanna EH1

 


 

8.6.2014 Tammela er, SFK
Tuomari: Paul Singleton, Iso-Britannia

karkeakarvaiset (5+4)

UROKSET

Avoin luokka

Snout Bonusball EH1

Käyttöluokka

Snout Wring That Rose EH1

Valioluokka

Amourica's Ismael ERI3

Arbeca's Al Manzor ERI2

Snout Strange Design ERI1, SA, PU1, ROP, BIS3

NARTUT

Avoin luokka

Snout Butterfly Effect EH1

Käyttöluokka

La Reina De Tekoneva D'Snout EH1

Valioluokka

Snout Butterscotch EH1

Veteraaniluokka

Aitana De La Sierra De Avila EH1

 

lyhytkarvaiset (8+7)

UROKSET

Junioriluokka

Barrongiz Captain Hook ERI1, SA, PU1, SERT, ROP, BIS2

Cazaion Brisingir EH2

Valioluokka

Barrongiz Not A Moment Too Soon ERI4, SA

Cazaion Amir ERI3, SA, PU4

Cazaion Antar ERI1, SA, PU2

Cazaion Azraff ERI

Necronomicon Ishaq ERI2, SA, PU3

Neron De Can Perruan ERI

NARTUT

Junioriluokka

Dandellion Rjabina De Bergerac ERI1, SA, PN2, SERT

Nuorten luokka

Dalila Back To Innocence EH2

Gartlove Gitanna ERI1, SA, PN3, VARA-SERT

Avoin luokka

Cazaion Aaliyah EH2

Rosenhill's La-Perla ERI1

Valioluokka

Cazaion Azeneth ERI1, SA, PN1, VSP

Necronomicon Isis VAL EH2

KASVATTAJALUOKKA

Cazaion 1, KP, ROP-KASV, BIS KASV2

JÄLKELÄISLUOKKA

Amunet Of Bohemia Balada 1, KP, ROP-JÄLK, BIS JÄLK1

 


 

7.6.2014 Tammela OpenShow, Farkkushow
Tuomari: Felicity Thompson, Irlanti

ibizanpodencot (10+5, kivespuutteiset 1)

KIVESPUUTTEISET

Snout Hard Lovin Rose 1

UROKSET

Junioriluokka

Barrongiz Captain Hook 1, KP, PU1, BIS, BIS JUN

Avoin luokka

Snout Bonusball 1

Käyttöluokka

Amourica's Ismael 2

Eskarxa Anisetto 1

Valioluokka

Barrongiz Not A Moment Too Soon 2, KP, PU3, BIS PÄÄ & ILME

Cazaion Amir

Cazaion Antar 3

Cazaion Azraff 4

Necronomicon Ikhnaton

Snout Strange Design 1, KP, PU2, BIS VAL, SYMPPIS

NARTUT

Junioriluokka

Dandellion Rjabina De Bergerac 1, KP, PN1, VSP, VSP JUN, BIS LIIKKEET

Nuorten luokka

Dalila Back To Innocence 1

Avoin luokka

Cazaion Aaliyah 1, KP, PN3, BIS AVO

Valioluokka

Cazaion Azeneth 1, KP, PN2, VSP VAL

Veteraaniluokka

Aitana De La Sierra De Avila 1, KP, PN4, BIS VET

KASVATTAJALUOKKA

Cazaion 1, KP, BIS KASV

JÄLKELÄISLUOKKA

Amunet Of Bohemia Balada 1, KP, BIS JÄLK

 


 

7.6.2014 Pielavesi r
Tuomari: Riitta Lahtovaara

lyhytkarvaiset (1+1)

UROKSET

Valioluokka

Alvaro Del Sol D'Or ERI1, SA, PU1, ROP

NARTUT

Veteraaniluokka

Necronomicon Nordic Bue ERI1, SA, PN1, VSP, ROP-VET

 


 

24.5.2014 Järvenpää kr
Tuomari: Jetta Tschokkinen

lyhytkarvaiset (1+1)

UROKSET

Valioluokka

Neron De Can Perruan ERI1, SA, PU1, ROP

NARTUT

Nuorten luokka

Gartlove Gitanna ERI1, SA, PN1, SERT, VSP

 


 

18.5.2014 Rauma kr
Tuomari: Harto Stockmari

karkeakarvaiset (0+1)

NARTUT

Avoin luokka

Snout Butterscotch ERI1, SA, PN1, SERT, ROP, FI MVA

 

lyhytkarvaiset (1+1)

UROKSET

Valioluokka

Neron De Can Perruan ERI1, SA, PU1, VSP

NARTUT

Nuorten luokka

Gartlove Gitanna ERI1, SA, PN1, SERT, ROP

 


 

11.5.2014 HELSINKI KV
Tuomari: Leila Kärkäs

lyhytkarvaiset (3+1)

UROKSET

Junioriluokka

Cazaion Brisingir ERI1

Avoin luokka

Eskarxa Anisetto ERI1, SA, PU2, SERT, VARA-CACIB, FI MVA

Valioluokka

Neron De Can Perruan ERI1, SA, PU1, CACIB, ROP

NARTUT

Junioriluokka

Dandellion Rjabina De Bergerac ERI1, SA, PN1, SERT, VSP, ROP-JUN

 


 

10.5.2014 HAMINA KV
Tuomari: Juha Putkonen

lyhytkarvaiset (1+2)

UROKSET

Valioluokka

Neron De Can Perruan ERI1, SA, PU1, CACIB, ROP

NARTUT

Nuorten luokka

Gartlove Gitanna ERI1, SA, PN2, SERT, CACIB

Veteraaniluokka

Annabella ERI1, SA, PN1, VSP, ROP-VET

 


 

3.5.2014 TAMPERE KV
Tuomari: Unto Timonen

karkeakarvaiset (1+0)

UROKSET

Valioluokka

Snout Wring That Rose ERI1, SA, PU1, CACIB, ROP

 

lyhytkarvaiset (1+1)

UROKSET

Valioluokka

Neron De Can Perruan ERI1, SA, PU1, CACIB, ROP

NARTUT

Nuorten luokka

Gartlove Gitanna ERI1

 


 

1.5.2014 Lahti r
Tuomari: Garry Dryburgh, Australia

karkeakarvaiset (1+0)

UROKSET

Valioluokka

Snout Wring That Rose ERI1, SA, PU1, ROP

 


 

27.4.2014 LAHTI KV
Tuomari: Hans Lehtinen

lyhytkarvaiset (2+2)

UROKSET

Junioriluokka

Cazaion Brisingir ERI1, SA, PU1, SERT, VSP

Valioluokka

Neron De Can Perruan ERI1, SA, PU2, CACIB

NARTUT

Junioriluokka

Dandellion Rjabina De Bergerac ERI1, SA, PN1, SERT, ROP

Nuorten luokka

Gartlove Gitanna ERI1, SA, PN2, VARA-SERT, CACIB

 


 

19.4.2014 IMATRA KV
Tuomari: Nemanja Jovanovic, Serbia

lyhytkarvaiset (0+3)

NARTUT

Junioriluokka

Dandellion Rjabina De Bergerac ERI1, SA, PN1, SERT, ROP

Nuorten luokka

Rosenhill's La-Perla ERI1, SA, PN3, VARA-SERT, CACIB

Veteraaniluokka

Annabella ERI1, SA, PN2, ROP-VET

 


 

19.4.2014 Laitila r
Tuomari: Maija Sylgrén

karkeakarvaiset (1+1)

UROKSET

Avoin luokka

Snout Bonusball ERI1, SA, PU1, SERT, ROP

NARTUT

Avoin luokka

Snout Butterfly Effect ERI1, SA, PN1, SERT, VSP

 

lyhytkarvaiset (1+1)

UROKSET

Valioluokka

Neron De Can Perruan ERI1, SA, PU1, VSP

NARTUT

Nuorten luokka

Gartlove Gitanna ERI1, SA, PN1, SERT, ROP

 


 

23.3.2014 Latvia Int.
Tuomari: Mona Selbach, Norja

karkeakarvaiset (1+1)

UROKSET

Valioluokka

Snout Strange Design ERI1, SA, PU1, CACIB, ROP

NARTUT

Veteraaniluokka

Aitana De La Sierra De Avila ERI1, SA, PN1, VET-SERT, VSP, ROP-VET

 

lyhytkarvaiset (0+2)

NARTUT

Valioluokka

Cazaion Amarantha ERI2, SA, PN2, VARA-CACIB

Lovecats V. Oxymoron ERI1, SA, PN1, CACIB, ROP

 


 

22.3.2014 Latvia Int, LVW-14
Tuomari: Blaz Kavcic, Slovenia

karkeakarvaiset (1+1)

UROKSET

Valioluokka

Snout Strange Design ERI1, SA, PU1, CACIB, ROP, LVW-14

NARTUT

Veteraaniluokka

Aitana De La Sierra De Avila ERI1, SA, PN1, VET-SERT, VSP, ROP-VET, LVW-14

 

lyhytkarvaiset (0+3)

NARTUT

Avoin luokka

Cazaion Amarantha ERI1, SA, PN1, SERT, CACIB, ROP, LV MVA, LVW-14

Hatshepsut Amber Lizota (?) EH

Valioluokka

Lovecats V. Oxymoron ERI1, SA, PN2, VARA-CACIB

 


 

9.3.2014 Liettua Int.
Tuomari: Iuza Beradze, Tšekki

lyhytkarvaiset (1+0)

UROKSET

Avoin luokka

Hufu Amber Lizota ERI1, PU1, SERT, CACIB, LT MVA

 


 

8.3.2014 Liettua Int, LTW-14
Tuomari: Zdenca Jilkova, Tšekki

lyhytkarvaiset (2+0)

UROKSET

Nuorten luokka

Eskarxa Anisetto ERI1, PU1, SERT, CACIB, ROP, LTW-14

Avoin luokka

Hufu Amber Lizota ERI1, PU2, luokkaSERT, VARA-CACIB

 


 

23.2.2014 JYVÄSKYLÄ KV
Tuomari: Mark Cocozza, Iso-Britannia

lyhytkarvaiset (1+2)

UROKSET

Valioluokka

Neron De Can Perruan ERI1, SA, PU1, SERT, CACIB, VSP, FI MVA

 

NARTUT

Nuorten luokka

Gartlove Gitanna ERI1, SA, PN1, SERT, CACIB, ROP

Rosenhill's La Perla EH2

 


 

15.2.2014 Tuusniemi r
Tuomari: Milivoje Urosevic, Serbia

karkeakarvaiset (1+0)

UROKSET

Valioluokka

Snout Wring That Rose ERI1, SA, PU1, ROP

 


 

8.2.2014 Tallinna Int, Viro
Tuomari: Jo Schepers, Alankomaat

lyhytkarvaiset (1+1)

UROKSET

Avoin luokka

Hufu Amber Lizota ERI1, SA, PU1, SERT, CACIB, VSP, EE MVA

 

NARTUT

Valioluokka

Cazaion Azeneth ERI1, SA, PN1, SERT, CACIB, ROP, EE & BALT MVA, C.I.B

 


 

18.1.2014 TURKU KV
Tuomari: Rune Fagerström

karkeakarvaiset (1+0)

UROKSET

Valioluokka

Snout Wring That Rose ERI1, SA, PU1, CACIB, ROP

 

lyhytkarvaiset (1+2)

UROKSET

Valioluokka

Cazaion Amir ERI1, SA, PU1, CACIB, ROP, C.I.B

 

NARTUT

Nuorten luokka

Gartlove Gitanna ERI1, SA, PN1, SERT, CACIB, VSP

Valioluokka

Necronomicon Isis ERI1, SA, PN2, VARA-CACIB

 


 

12.1.2014 KAJAANI KV
Tuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

lyhytkarvaiset (2+1)

UROKSET

Avoin luokka

Hufu Amber Lizota ERI1, SA, PU2, SERT, VARA-CACIB, FI & HU & BY MVA

Valioluokka

Onnenkäpälän Alvaro Jr ERI1, SA, PU1, CACIB, ROP

 

NARTUT

Valioluokka

Cazaion Ashreeyah ERI1, SA, PN1, CACIB, VSP