Ibizanpodencojen näyttelytulokset 2013

 

Normal 0 21 false false false FI X-NONE X-NONE

15.12.2013 HELSINKI KV, V-13

Tuomari: Jose Homem de Mello, Portugali

 

karkeakarvaiset (2+0)

UROKSET

Valioluokka

Amourica’s Ismael                               ERI1, SA, PU1, CACIB, ROP, V-13

Arbeca’s Al Manzor                             ERI2, SA, PU2, VA-CACIB

 

lyhytkarvaiset (5+3)

UROKSET

Junioriluokka

Rosenhill’s Little Prince                       ERI1, SA, PU3, SERT, JV-13

Valioluokka

Cazaion Amir                                       ERI4

Cazaion Antar                                      ERI1, SA, PU1, CACIB, ROP, V-13

Onnenkäpälän Alvaro Jr                      ERI3

Rosenhill’s Just Joy                              ERI2, SA, PU2, VA-CACIB

 

NARTUT

Junioriluokka

Rosenhill’s La Sevilliana                      ERI1, SA, PN2, SERT, JV-13

Rosenhill’s La-Perla                             ERI2

Valioluokka

Rosenhill’s Jaquenetta                        ERI1, SA, PN1, CACIB, VSP, V-13

 

KASVATTAJA

Rosenhill’s                                           KP, ROP-KASV

 

14.12.2013 HELSINKI KV, PMV-13

Tuomari: Bo Skalin, Ruotsi

 

karkeakarvaiset (2+0)

UROKSET

Valioluokka

Amourica’s Ismael                               ERI2, SA, PU2, VA-CACIB

Arbeca’s Al Manzor                             ERI1, SA, PU1, CACIB, ROP, PMV-13

 

lyhytkarvaiset (4+5)

UROKSET

Junioriluokka

Rosenhill’s Little Prince                       ERI1, PMJV-13

Valioluokka

Barrongiz Not A Moment Too Soon   EH3

Onnenkäpälän Alvaro Jr                      ERI2, SA, PU2, VA-CACIB

Rosenhill’s Just Joy                              ERI1, SA, PU1, CACIB, ROP, PMV-13

 

NARTUT

Junioriluokka

Rosenhill’s La Sevilliana                      ERI1, SA, PN1, SERT, VSP, PMJV-13, PMV-13

Rosenhill’s La-Perla                             ERI2, SA

Nuorten luokka

Dalila Back To Innocencea                  ERI1, SA, PN2, VA-SERT, CACIB

Valioluokka

Bramblewood’s Britney Deluxe          ERI2, SA, PN4

Rosenhill’s Jaquenetta                        ERI1, SA, PN3, VA-CACIB

 

KASVATTAJA

Rosenhill’s                                           KP, ROP-KASV

 

13.12.2013 HELSINKI KV, HeW-13

Tuomari: Outi Piisi-Putta

 

karkeakarvaiset (1+0)

UROKSET

Valioluokka

Arbeca’s Al Manzor                             ERI1

 

lyhytkarvaiset (3+2)

UROKSET

Junioriluokka

Rosenhill’s Little Prince                       ERI1, SA, PU2, SERT, HeJW-13

Valioluokka

Onnenkäpälän Alvaro Jr                      ERI1, SA, PU1, CACIB, VSP, HeW-13

Rosenhill’s Just Joy                              EH2

 

NARTUT

Junioriluokka

Rosenhill’s La Perla                             ERI1, SA, PN1, SERT, ROP, HeJW-13, HeW-13

Valioluokka

Rosenhill’s Jaquenetta                        ERI1, SA, PN2, CACIB

 

7.12.2013 Tukholma Int, Ruotsi, SEW-13

Tuomari: Matti Tuominen

 

karkeakarvaiset (1+1)

UROKSET

Valioluokka

Arbeca’s Al Manzor                             ERI1, SA, PU1, SERT, CACIB, ROP, SE MVA, SEW-13

 

NARTUT

 

lyhytkarvaiset (3+1)

UROKSET

Valioluokka

Necronomicon Ishaq                           VAL ERI3

 

NARTUT

Junioriluokka

Rosenhill’s La-Perla                             ERI1, SEJW-13

 

16.11.2013 JYVÄSKYLÄ KV

Tuomari: Paavo Mattila

 

karkeakarvaiset (1+0)

UROKSET

Valioluokka

Arbeca’s Al Manzor                             ERI1, SA, PU1, CACIB, ROP

 

lyhytkarvaiset (1+1)

UROKSET

Avoin luokka

Cazaion Azraff                                     ERI1, SA, PU1, SERT, CACIB, VSP, FI MVA

 

NARTUT

Junioriluokka

Rosenhill’s La-Perla                             ERI1, SA, PN1, SERT, ROP

 

10.11.2013 Riika Int, Latvia, BALTW-13
Tuomari: Fabian Caza, Kolumbia

karkeakarvaiset (1+0)

UROKSET

Valioluokka

Snout Strange Design                 ERI1, SA, PU1, CACIB, ROP, BALTW-13

 

lyhytkarvaiset (1+4)

UROKSET

Valioluokka

Cazaion Amir                             ERI1, SA, PU1, SERT, CACIB, VSP, LV MVA, BALTW-13

NARTUT

Valioluokka

Hatsepsut Amber Lizota             ERI1, SA, PN1, CACIB, ROP, BALTW-13

Cazaion Azeneth                       ERI2, SA, PN2, SERT, VARA-CACIB, LV MVA

Antes Del Sor D'Or                   ERI3, SA, PN3

Lovecats V. Oxymoron             ERI4, SA, PN4

 

26.10.2013 LAHTI KV

Tuomari: Kirsi Tevalin

 

lyhytkarvaiset (3+2)

UROKSET

Avoin luokka

Hufu Amber Lizota                              ERI1, SA, PU2, SERT, VA-CACIB

Valioluokka

Barrongiz Not A Moment Too Soon   ERI1, SA, PU1, CACIB, ROP

Necronomicon Inhubis                        ERI2, SA, PU3

 

NARTUT

Junioriluokka

Dalila Back To Innocence                    ERI1, ROP-JUN

Valioluokka

Cazaion Azeneth                                 ERI1, SA, PN1, CACIB, VSP

 

20.10.2013 SEINÄJOKI KV

Tuomari: Kim Vigsö-Nielsen, Tanska

 

karkeakarvaiset (0+1)

NARTUT

Nuorten luokka

Snout  Butterscotch                            ERI1, SA, PN1, SERT, CACIB, ROP

 

5.10.2013 Hämeenlinna r

Tuomari: Jelena Kruus, Viro

 

karkeakarvaiset (1+0)

UROKSET

Valioluokka

Snout Wring That Rose                       ERI1, SA, PU1, ROP

 

lyhytkarvaiset (1+0)

UROKSET

Avoin luokka

Hufu Amber Lizota                              ERI1, SA, PU1, SERT, ROP

 

15.9.2013 Porvoo kr

Tuomari: Sergio Gual Fournier, Espanja

 

karkeakarvaiset (3+0)

UROKSET

Käyttöluokka

Snout Wring That Rose                       EH1

Valioluokka

Arbeca’s Al Manzor                             EH2

Snout Roseway Star                            EH1

 

lyhytkarvaiset (4+2)

UROKSET

Junioriluokka

Eskarxa Anisetto                                  EH1

Avoin luokka

Snowlief Hold Your Fire                      EH1

Valioluokka

Cazaion Amir                                       ERI1

Necronomicon Ishaq                           EH2

 

8.9.2013 Vantaa kr

Tuomari: Esa Ruotsalainen

 

karkeakarvaiset (2+0)

UROKSET

Valioluokka

Snout Wring That Rose                       ERI1, SA, PU1, ROP

Veteraaniluokka

Snout Never Heard                              EH1

 

lyhytkarvaiset (1+1)

UROKSET

Avoin luokka

Hufu Amber Lizota                              ERI1

 

NARTUT

Veteraaniluokka

Annabella                                            EH1

 

31.8.2013 Mäntyharju kr

Tuomari: Auli Haapiainen-Liikanen

 

lyhytkarvaiset (0+1)

NARTUT

Veteraaniluokka

Annabella                                            ERI1, SA, PN1, ROP, ROP-VET

 

25.8.2013 Luumäki r

Tuomari: Maija Sylgrén

 

lyhytkarvaiset (0+1)

NARTUT

Veteraaniluokka

Annabella                                            ERI1, SA, PN1, ROP, ROP-VET

 

24.8.2013 TERVAKOSKI KV

Tuomari: Ineke Zwaartman-Pinster, Hollanti

 

karkeakarvaiset (1+1)

UROKSET

Valioluokka

Snout Wring That Rose                       ERI1

 

NARTUT

Nuorten luokka

Snout Butterfly Effect                          H

 

18.8.2013 Pori r

Tuomari: Marja Talvitie

 

karkeakarvaiset (0+2)

NARTUT

Junioriluokka

Snout Butterscotch                             ERI1, SA, PN1, SERT, ROP

Veteraaniluokka

Snout Noways                                      ERI1, SA, PN2, ROP-VET

 

17.8.2013 Norrköping Inr, Ruotsi

Tuomari: Weng Woh Chan, Malesia

 

karkeakarvaiset (1+0)

UROKSET

Valioluokka

Amourica’s Ismael                               ERI1, SA, PU1, SERT, CACIB, ROP, SE MVA

 

17.8.2013 Kouvola kr

Tuomari: Pirjo Hjelm

 

lyhytkarvaiset (0+1)

NARTUT

Veteraaniluokka

Annabella                                            ERI1, SA, PN1, ROP, ROP-VET

 

11.8.2013 JOENSUU KV

Tuomari: Jose Tomas Delgado Cabezas, Espanja

 

lyhytkarvaiset (0+1)

NARTUT

Junioriluokka

Dalila Back To Innocence                    ERI1, SA, PN1, SERT, ROP

 

4.8.2013 IISALMI KV

Tuomari: George Schogol, Georgia

 

karkeakarvaiset (1+0)

UROKSET

Valioluokka

Arbeca’s Al Manzor                             ERI1, SA, PU1, CACIB, ROP, C.I.B

 

lyhytkarvaiset (0+2)

NARTUT

Junioriluokka

Rosenhill’s La-Perla                             ERI1, SA, PN2, VA-SERT, ROP-JUN

Avoin luokka

Cazaion Ashreeyah                              ERI1, SA, PN1, SERT, CACIB, ROP, FI MVA

 

3.8.2013 Turku kr

Tuomari: Jussi Liimatainen

 

karkeakarvaiset (1+1)

UROKSET

Valioluokka

Snout Wring That Rose                       ERI1, SA, PU1, ROP

 

NARTUT

Veteraaniluokka

Aitana De La Sierra De Avila               ERI1, SA, PN1, VSP, ROP-VET

 

28.7.2013 HELSINKI KV

Tuomari: Irene Terry, Iso-Britannia

 

lyhytkarvaiset (3+0)

UROKSET

Valioluokka

Cazaion Amir                                       ERI3, SA, PU3

Cazaion Antar                                      ERI1, SA, PU1, CACIB, ROP

Necronomicon Ishaq                           ERI2, SA, PU2, VA-CACIB

 

20.7.2013 Helsinki er, SVKL

Tuomari: Janina Staniszewska-Borkowska, Puola

 

karkeakarvaiset (3+0)

UROKSET

Käyttöluokka

Snout Wring That Rose                       ERI1, SA, PU3, ROP-KÄY, BIS KÄY4

Valioluokka

Amourica’s Ismael                               ERI2, SA, PU2

Arbeca’s Al Manzor                             ERI1, SA, PU1, ROP, RYP1, BIS2

 

lyhytkarvaiset (3+2)

UROKSET

Valioluokka

Cazaion Amir                                       ERI2, SA, PU2

Cazaion Antar                                      ERI1, SA, PU1, ROP, RYP2

Necronomicon Ishaq                           ERI3, SA, PU3

 

NARTUT

Junioriluokka

Rosenhill’s La-Perla                             ERI1

Avoin luokka

Cazaion Azeneth                                 ERI1, SA, PN1, SERT, VSP, FI MVA, LT MVA

 

14.7.2013 Hyvinkää kr

Tuomari: Kirsti Louhi

 

lyhytkarvaiset (2+1)

UROKSET

Avoin luokka

Cazaion Amir                                       ERI1, SA, PU2, SERT, FI & LT MVA

Valioluokka

Cazaion Antar                                      ERI1, SA, PU1, ROP

 

 

NARTUT

Veteraaniluokka

Annabella                                            ERI1, ROP-VET

 

30.6.2013 Tuusula kr

Tuomari: Stephen Wheeler

 

karkeakarvaiset (1+0)

UROKSET

Valioluokka

Amourica’s Ismael                               ERI1, SA, PU1, ROP

 

lyhytkarvaiset (1+0)

UROKSET

Avoin luokka

Cazaion Antar                                      ERI1, SA, PU1, SERT, ROP, FI MVA

 

23.6.2013 ROVANIEMI KV

Tuomari: Rita Reyniers, Belgia

 

karkeakarvaiset (1+0)

UROKSET

Valioluokka

Arbeca’s Al Manzor                             ERI1, SA, PU1, CACIB, ROP

 

16.6.2013 KOTKA KV

Tuomari: Andrew Beare, Irlanti

 

lyhytkarvaiset (1+1)

UROKSET

Nuorten luokka

Cazaion Amir                                       ERI1, SA, PU1, SERT, CACIB, VSP

 

NARTUT

Veteraaniluokka

Annabella                                            ERI1, SA, PN1, ROP, ROP-VET

 

15.6.2013 Vaasa r

Tuomari: Säde Hohteri

 

lyhytkarvaiset (0+1)

NARTUT

Nuorten luokka

Cazaion Aaliyah                                   ERI1, SA, PN1, SERT, ROP

 

 


9.6.2013 Tammela er, SFK

Tuomari: Jarmo Vuorinen

 

karkeakarvaiset (8+2)

UROKSET

Junioriluokka

Snout By The River                              ERI1, SA, SERT

Käyttöluokka

Snout Wring That Rose                       ERI1, SA, VSP-KÄY

Valioluokka

Amourica’s Ismael                               ERI2, SA, PU4

Arbeca’s Al Manzor                             ERI3, SA

Snout Roseway Star                            ERI1, SA, PU1, VSP

Snout Strange Design                          ERI4, SA

Veteraaniluokka

Snout Neonlight                                  ERI1, SA, PU2, ROP-VET, BIS-VET2

Snout Never Heard                              ERI2, SA, PU3

 

NARTUT

Käyttöluokka

La Reina De Tekoneva D’Snout           ERI1, SA, PN1, ROP, ROP-KÄY, BIS KÄY2, BIS3

Veteraaniluokka

Snout Noways                                      ERI1, SA, PN2, VSP-VET

 

kasvattajaluokka

Snout                                                    1, KP, ROP-KASV,

 

lyhytkarvaiset (8+7, pennut 0+1)

Pentuluokka

Rosenhill’s La perla                             1, KP, ROP-PEN, BIS-PEN2

 

UROKSET

Junioriluokka

Eskarxa Anisetto                                  ERI1, SA

Nuorten luokka

Cazaion Amir                                       ERI3

Cazaion Antar                                      ERI1, SA, PU1, SERT, VSP

Cazaion Azraff                                     ERI2, SA, PU2, VARA-SERT

Avoin luokka

Snowlief Hold Your Fire                      ERI1

Valioluokka

Barrongiz Not A Moment Too Soon   ERI1, SA, PU3

Necronomicon Ishaq                           ERI2, SA, PU4

Necronomicon Nomen Est Omen       ERI3

 

NARTUT

Junioriluokka

Dalila Back To Innocence                    ERI1

Nuorten luokka

Cazaion Aaliyah                                   ERI3, SA

Cazaion Amarantha                            ERI2, SA, PN3, VARA-SERT

Cazaion Ashreeyah                              ERI4

Cazaion Azeneth                                 ERI1, SA, PN1, SERT, ROP, BIS2

Valioluokka

Bramblewood’s Britney Deluxe          ERI1, SA, PN2

Lovecats V. Oxymoron                         ERI2, SA, PN4

 

Kasvattajaluokka

Cazaion                                                1, KP, ROP-KASV, BIS KASV2

 


8.6.2013 Tammela, Farkkushow

Tuomari: Maija Sylgrén

 

Ibizanpodencot (17+7, pennut 1, kivespuutteiset 1)

Pentuluokka

Rosenhill’s La Perla                             1, KP, BIS PENTU

Kivespuutteiset

Snout Hard Loving Rose                      1, KP, BIS KIVESP

 

UROKSET

Junioriluokka

Eskarxa Anisetto                                  1, KP, PU5, BIS JUN

Snout By The River                              2

Nuorten luokka

Cazaion Amir                                       3

Cazaion Antar                                      2, KP

Cazaion Azraff                                     1, KP, VSP NUO

Avoin luokka

Necronomicon Tutankhamon             1, KP, BIS AVO

Käyttöluokka

Amourica’s Ismael                               1, KP, PU4, BIS KÄY

Snout Wring That Rose                       2, KP

Snowlief Hold Your Fire                      3

Valioluokka

Arbeca’s Al Manzor                             1, KP, PU1, BIS, BIS VAL, BIS PÄÄ & ILME, BIS

                                                             LIIKKEET

Barrongiz Not a Moment Too Soon   3, KP

Necronomicon Ishaq                          

Necronomicon Nomen Est Omen      

Snout Roseway Star                            4, KP

Snout Strange Design                          2, KP, PU2

Veteraaniluokka

Snout Neonlight                                  1, KP, PU3, BIS VET

Snout Never Heard                              2, KP

 

NARTUT

Junioriluokka

Dalila Back To Innocence                    1, KP, VSP JUN

Nuorten luokka

Cazaion Azeneth                                 1, KP, PN1, VSP, BIS JUN

Käyttöluokka

Cazaion Aaliyah                                   1, KP, PN4, VSP KÄY

Cazaion Ashreeyah                              2

Valioluokka

Bramblewood’s Britney Deluxe          2, KP, PN5, SYMPPIS

Lovecats V. Oxymoron                         1, KP, PN2, VSP VAL

Veteraniluokka

Snout Noways                                      1, KP, PN3, VSP VET

 

Kasvattajaluokka

Cazaion                                                1, KP, BIS KASV

Snout                                                    2, KP

 

26.5.2013 Rauma kr

Tuomari: Revasz Khomasuridge, Venäjä

 

karkeakarvaiset (1+1)

UROKSET

Valioluokka

Amourica’s Ismael                               ERI1, SA, PU1, ROP

 

NARTUT

Veteraaniluokka

Snout Noways                                      ERI1, SA, PN1, VSP, ROP VET

 

25.5.2013 KUOPIO KV

Tuomari: Soile Bister

 

karkeakarvaiset (1+0)

UROKSET

Valioluokka

Snout Wring That Rose                       ERI1, SA, PU1, ROP

 

lyhytkarvaiset (1+1)

UROKSET

Nuorten luokka

Cazaion Azraff                                     ERI1, SA, PU1, SERT, CACIB, VSP

 

NARTUT

Nuorten luokka

Cazaion Azeneth                                 ERI1, SA, PN1, SERT, CACIB, ROP

 

18.5.2013 Mynämäki kr

Tuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

 

karkeakarvaiset (1+1)

UROKSET

Junioriluokka

Snout Bonusball                                  H

 

NARTUT

Veteraaniluokka

Snout Noways                                      ERI1, SA, PN1, ROP, ROP-VET

 

12.5.2013 HELSINKI KV

Tuomari: Regina Tromp-Pruin, Alankomaat

 

karkeakarvaiset (1+0)

UROKSET

Valioluokka

Snout Wring That Rose                       ERI1

 

lyhytkarvaiset (1+0)

UROKSET

Nuorten luokka

Cazaion Amir                                       ERI1

 

11.5.2013 Pöytyä r

Tuomari: Maija Mäkinen

 

karkeakarvaiset (0+1)

NARTUT

Veteraaniluokka

Snout Noways                                      ERI1, SA, PN1, ROP, ROP-VET, BIS VET4

 

5.5.2013 Tohmajärvi r

Tuomari: Jurate Butkiene, Liettua

 

karkeakarvaiset (1+0)

UROKSET

Valioluokka

Snout Maybe I’m A Rose                     ERI1, SA, PU1, ROP

 

4.5.2013 TAMPERE KV

Tuomari: Dagmar Klein, Romania

 

karkeakarvaiset (1+0)

UROKSET

Valioluokka

Arbeca’s Al Manzor                             ERI1, SA, PU1, CACIB, ROP

 

lyhytkarvaiset (3+0)

UROKSET

Nuorten luokka

Cazaion Amir                                       ERI2, SA, PU2, VARA-SERT

Cazaion Antar                                      ERI3

Cazaion Azraff                                     ERI1, SA, PU1, SERT, CACIB, ROP

 

1.5.2013 Lahti r

Tuomari: Esko Nummijärvi

 

karkeakarvaiset (1+0)

UROKSET

Valioluokka

Snout Wring That Rose                       ERI1, SA, PU1, ROP

 

27.4.2013 LAHTI KV

Tuomari: Barbara Ruth Smith, Ruotsi

 

karkeakarvaiset (2+0)

UROKSET

Avoin luokka

Arbeca’s Al Manzor                             ERI1, SA, PU2, SERT, VARA-CACIB, FI MVA

Valioluokka

Amourica’s Ismael                               ERI1, SA, PU1, CACIB, ROP

 

lyhytkarvaiset (2+0)

UROKSET

Avoin luokka

Barrongiz Not A Moment Too Soon   ERI1, SA, PU1, SERT, CACIB, ROP, FI MVA

Valioluokka

Necronomicon Ishaq                           ERI1

21.4.2013 Laitila r

Tuomari: Paavo Mattila

 

karkeakarvaiset (2+1)

UROKSET

Avoin luokka

Amourica’s Ismael                               ERI1, SA, PU2, SERT, FI MVA

Veteraaniluokka

Snout Neonlight                                  ERI1, SA, PU1, VSP, VSP-VET

 

NARTUT

Veteraaniluokka

Snout Noways                                      ERI1, SA, PN1, ROP, ROP-VET

 

 

20.4.2013 Hyvinkää, pentunäyttely

Tuomari: Unto Timonen

 

lyhytkarvaiset (0+1)

NARTUT

Rosenhill’s La Perla                             1

 

13.4.2013 VAASA KV

Tuomari: Darko Korosec, Slovenia

 

karkeakarvaiset (1+0)

UROKSET

Nuorten luokka

Amourica’s Ismael                               ERI1, SA, PU1, SERT, CACIB, ROP

 

lyhytkarvaiset (0+1)

NARTUT

Nuorten luokka

Cazaion Aaliyah                                   ERI1, SA, PN1, SERT, CACIB, ROP

 

13.4.2013 Tallinna Int, TallinnaWinner 2013

Tuomari: Angel Garah Domez, Espanja

 

karkeakarvaiset (2+1)

UROKSET

Valioluokka

Snout Strange Design                          ERI1, SA, PU1, CACIB, ROP, TLNV-13

Snout Wring That Rose                       ERI2

 

NARTUT

Valioluokka

Aitana De La Sierra De Avila               ERI1, SA, PN1, CACIB, VSP, TLNV-13

 

lyhytkarvaiset (0+1)

NARTUT

Valioluokka

Lovecats V. Oxymoron                         ERI1, SA, PN1, CACIB, ROP, TLNV-13

 

1.4.2013 Lappeenranta kr

Tuomari: Annette Bystrup, Tanska

 

lyhytkarvaiset (2+1)

UROKSET

Junioriluokka

Eskarxa Anisetto                                  ERI1, SA, PU1, SERT, ROP

Valioluokka

Necronomicon Ishaq                           ERI1, SA, PU2

 

NARTUT

Veteraaniluokka

Annabella                                            ERI1, SA, PN1, VSP, ROP-VET

 

31.3.2013 Jyväskylä r

Tuomari: Juha Putkonen

 

lyhytkarvaiset (2+1)

UROKSET

Junioriluokka

Eskarxa Anisetto                                  ERI1, SA, PU1, SERT, VSP

Avoin luokka

Barrongiz Not A Moment Too Soon   H

 

NARTUT

Nuorten luokka

Cazaion Azeneth                                 ERI1, SA, PN1, SERT, ROP, RYP3

 

31.3.2013 Latvia

Tuomari: Gerard Jipping, Alankomaat

 

karkeakarvaiset (1+0)

UROKSET

Valioluokka

Snout Strange Design                          ERI1, SA, PU1, CACIB, ROP, LVW-13

 

20.1.2013 TURKU KV

Tuomari: Rudi Brandt, Tanska

 

karkeakarvaiset (1+0)

UROKSET

Nuorten luokka

Amourica’s Ismael                               ERI1, SA, PU1, SERT, CACIB, ROP

 

lyhytkarvaiset (1+1)

UROKSET

Valioluokka

Necronomicon Ishaq                           ERI1, SA, PU1, VSP

 

NARTUT

Valioluokka

Necronomicon Isis                               ERI1, SA, PN1, CACIB, ROP