Faaraokoirien näyttelytulokset 2014

7.12.2014 HELSINKI KV V-14 (11+5)

tuomari Anneli Pukkila

 

UROKSET

junioriluokka

Black Eagle’s Lolly Thunder ERI2 SA

Reedly Road Lynway ERI1 SA PU4 JV-14 vara-SERT

Sawhorse’s Hot Temptations EH3

nuortenluokka

Northgate’s Platinium Edition ERI2 SA

Northgate’s Prince Charming ERI1 SA

avoinluokka

Bazinga A Storm Of Swords ERI1 SA PU1 SERT CACIB V-14 VSP

valioluokka

Eneas Shemiel Tal Sannat ERI3 SA

Reedly Road Desperado ERI2 SA PU3

Reedly Road John Bull ERI4 SA

Sawhorse’s Sharp Shooter ERI1 SA PU2 vara-CACIB

veteraaniluokka

Sawhorse’s Dancerevolution ERI1 SA VV-14 ROP-veteraani

 

NARTUT

junioriluokka

Black Eagle’s Lolly Sun ERI2

Sawhorse’s Sizzling Hot ERI1 SA PN2 SERT JV-14

nuortenluokka

Onnentuojan Aavatuuli ERI1 SA PN4 vara-SERT

valioluokka

Northgate’s Just Look At Me ERI2 SA PN3 vara-CACIB

Reedly Road Illuminated ERI1 SA PN1 CACIB V-14 ROP RYP4

 

kasvattajaluokka

Reedly Road 1 KP ROP-kasvattaja BIS2-kasvattaja


 

6.12.2014 HELSINKI KV HeW-14 (8+8)

tuomari Elina Haapaniemi

 

UROKSET

junioriluokka

Black Eagle’s Lolly Thunder ERI3

Reedly Road Lynway ERI1 SA PU1 SERT HeJW-14 HeW-14 VSP

Sawhorse’s Hot-Blooded Hunter ERI2 SA PU3

nuortenluokka

Northgate’s Platinium Edition EH1

avoinluokka

Bazinga A Storm Of Swords ERI1 SA PU2 vara-SERT

valioluokka

Reedly Road Desperado ERI1 SA PU4

Reedly Road John Bull ERI2

veteraaniluokka

Siphra’s King Of Hearts ERI1 SA HeVW-14 ROP-veteraani

 

NARTUT

junioriluokka

Black Eagle’s Lolly Sun EH2

Sawhorse’s Sizzling Hot ERI1 SA PN3 vara-SERT HeJW-14

nuortenluokka

Bazinga A Feast For Crowns ERI1 SA PN1 SERT CACIB HeW-14 ROP

Bazinga A Song Of Ice And Fire ERI2 SA

avoinluokka

Northgate’s No Regrets H

valioluokka

Northgate’s Just Look At Me ERI2 SA PN4

Reedly Road Illuminated ERI1 SA PN2 vara-CACIB

Siphra’s Calluna Kissmia ERI3 SA

 

kasvattajaluokka

Reedly Road 1 KP ROP-kasvattaja BIS1-kasvattaja

 


 

 

8.11.2014 JYVÄSKYLÄ KV (4+5)

tuomari Zafra Sirik, Israel

 

UROKSET

nuortenluokka

Northgate’s Prince Charming ERI1 SA PU3 SERT

avoinluokka

Sawhorse’s Mighty Wonder ERI1 SA PU4 vara-SERT

valioluokka

Northgate’s Dom Perignon ERI2 SA PU2 vara-CACIB

Sawhorse’s Sharp Shooter ERI1 SA PU1 CACIB VSP

 

NARTUT

nuortenluokka

Northgate’s Poetry In Motion ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP

Onnentuojan Aavatuuli ERI2

avoinluokka

Siphra’s Tattooed Dancer ERI1

valioluokka

Northgate’s I Want It All ERI1 SA PN2 vara-CACIB

Northgate’s Northside Special ERI2 SA PN3

 

kasvattajaluokka

Northgate’s 1 KP ROP-kasvattaja BIS4-kasvattaja



 


26.10.2014 SEINÄJOKI KR (3+8)

tuomari Tuula Savolainen

 

UROKSET

nuortenluokka

Northgate’s Prince Charming ERI1

valioluokka

Northgate’s Dom Perignon ERI1 SA PU1 VSP

veteraaniluokka

Siphra’s King Of Hearts ERI1 VSP-veteraani

 

NARTUT

nuortenluokka

Northgate’s Poetry In Motion ERI1 SA PN4 SERT

avoinluokka

Onnentuojan Aamun Taika EH2

Siphra’s Hey You ERI1 SA vara-SERT

valioluokka

Northgate’s I Want It All ERI2 SA PN2

Northgate’s Just Look At Me ERI3 SA

Northgate’s Northside Special ERI1 SA PN1 ROP

veteraaniluokka

Siphra’s Calluna Kissmia ERI1 SA PN3 ROP-veteraani

Siphra’s Voodoo Child ERI2

 

kasvattajaluokka

Northgate’s 1 KP ROP-kasvattaja BIS4-kasvattaja

 

 


 

18.10.2014 Panevezys KR, Liettua (1+2)

tuomari Flera Chaykovskaya, Venäjä

 

UROKSET

valioluokka

Sawhorse’s Sharp Shooter PU1 SERT LT MVA BALT MVA ROP RYP2

 

NARTUT

valioluokka

Northgate’s I Want It All PN2

 

 


 

 

19.10.2014 Panevezys KR, Liettua (1+2)

tuomari Dmitry Prozorov, Venäjä

 

UROKSET

valioluokka

Sawhorse’s Sharp Shooter PU1 ROP

 

NARTUT

valioluokka

Northgate’s I Want It All PN1 SERT LT MVA BALT MVA VSP

 



 


27.9.2014 ECKERÖ KV (2+6)

tuomari Carl-Gunnar Stafberg, Ruotsi

 

UROKSET

nuortenluokka

Vaskurs Jack Sparrow Qonjacson ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP RYP1 BIS1

valioluokka

Antefa’s Uther ERI1 SA PU2 vara-SERT vara-CACIB

 

NARTUT

nuortenluokka

Kin-Chin Red You’ve Got It EH2

Vaskurs Black Pearl Qonjacdotter ERI1 SA PN2 vara-SERT vara-CACIB

valioluokka

Antefa’s Utopiah ERI3 SA

Antefa’s Vienna ERI2 SA PN3

Vaskurs Trixa Qiwidotter ERI1 SA PN1 SERT MVA CACIB VSP

veteraaniluokka

Chassellis Dehra Ta’Ziffa ERI1 SA PN4 ROP-veteraani

 

 


 

 

21.9.2014 HYVINKÄÄ RN (0+1)

tuomari Tuula Savolainen

 

NARTUT
junioriluokka
Bazinga A Song Of Ice And Fire ERI1 SA PN1 SERT ROP

 

 


 

13.9.2014 PORVOO KR (0+2)

tuomari Säde Hohteri

 

NARTUT
junioriluokka
Bazinga A Song Of Ice And Fire ERI1 SA PN2 vara-SERT
valioluokka
Farao Anubis Impala ERI1 SA PN1 SERT MVA ROP

 

 


 

30.8.2014 JANAKKALA KV (1+1)

tuomari Outi Piisi-Putta

 

UROKSET

valioluokka

Eneas Shemiel Tal Sannat ERI1 SA PU1 CACIB ROP

 

NARTUT

nuortenluokka

Onnentuojan Aavatuuli ERI1

 

 


 

24.8.2014 TALLINNA KV, VIRO (0+2)

tuomari Henrik Søeborg, Tanska

 

NARTUT

valioluokka

Siphra’s High Hopes ERI1 SA PN1 CACIB ROP

 

 


 

24.8.2014 HEINOLA KR (3+4+2)

tuomari Jarmo Vuorinen

 

PENNUT

urokset

Sawhorse’s Hot Temptations 1 KP VSP-pentu

nartut

Sawhorse’s Hot And Spicy 2 KP

Sawhorse’s Sizzling Hot 1 KP ROP-pentu

 

UROKSET

nuortenluokka

Sawhorse’s One Hit Wonder ERI1 SA PU4 vara-SERT

avoinluokka

Siphra’s Just A Dreamer ERI1 SA PU3 SERT MVA

valioluokka

Sawhorse’s Sharp Shooter ERI2 SA PU2

Sawhorse’s Shoot Straight ERI1 SA PU1 ROP

 

NARTUT

junioriluokka

Black Eagle’s Lolly Mist EH1

veteraaniluokka

Siphra’s Calluna Kissmia ERI1 SA PN1 VSP ROP-veteraani

 

 


 

23.8.2014 KOUVOLA KR (3+1)

tuomari Ian Rasmussen, Australia

 

UROKSET

 

junioriluokka

Northgate’s Prince Charming ERI1 SA PU3 SERT

valioluokka

Sawhorse’s Sharp Shooter ERI1 SA PU1 ROP

Sawhorse’s Shoot Straight ERI2 SA PU2

 

NARTUT

 

valioluokka

Northgate’s I Want It All ERI1 SA PN1 VSP

 

 


 

23.8.2014 TALLINNA KV, VIRO (1+1)

tuomari Sanja Vretenicic, Montenegro

 

NARTUT

 

valioluokka

Siphra’s High Hopes ERI1 SA PN1 SERT EE MVA CACIB CIB ROP

 

 


 

17.8.2014 PORI RN (1+1)

tuomari Kirsti Louhi

 

UROKSET

 

avoinluokka

Black Eagle’s Dark Wilderness ERI 1

 

NARTUT

 

junioriluokka

Black Eagle’s Lolly Sun ERI 1

 

 


 

 

17.8.2014 RAISIO KR (2+4)

tuomari Margaret Martin, Irlanti

 

UROKSET

 

avoinluokka

Ta’Skonju Gabillott Tar-Rabat ERI1 SA PU2 SERT MVA

veteraaniluokka

Sawhorse’s Lord Ofthedance ERI1 SA PU1 VSP-veteraani VSP

 

NARTUT

 

junioriluokka

Onnentuojan Aaria ERI1 SA PN4 SERT

valioluokka

Jataburu Sand Dog Shaula ERI1 SA PN2

Siphra’s Sweet Amber ERI2 SA PN3

veteraaniluokka

Siphra’s Redsnout Dnacer ERI1 SA PN1 ROP-veteraani ROP

 

 


 

16.8.2014 VALKEAKOSKI KR

tuomari Maret Kärdi, Viro

 

UROKSET

junioriluokka

Black Eagle's Lolly Moonlight ERI1

veteraaniluokka

Siphra's Red Red Sun EH1

 

 


 

 

9.8.2014 HELSINKI KV MV-14 (22+22)

tuomari Leif-Herman Wilberg, Norja

 

UROKSET

 

junioriluokka

Bazinga A Storm Of Swords ERI3

Black Eagle’s Lolly Moonlight EH

Northgate’s Platinium Edition ERI

Northgate’s Proud To B Loud EH

Reedly Road Kaiser ERI4

Reedly Road Lion King ERI1 JMV-14

Reedly Road Lynway ERI2

Vaskurs Black Beard Qonjacson EH

nuortenluokka

Delicious Dumpling El Negma ERI1

avoinluokka

Alex Flaming Storm ERI2

Heidi Sotis Germes Amonra ERI3

Reedly Road Imperial ERI1 SERT MVA vara-CACIB

valioluokka

Black Eagle’s Ice Coffee EH

Black Eagle’s Ice Cupe EH

Farao Anubis Golden Gait ERI1 CACIB MV-14 ROP

Northgate’s Dom Perignon ERI

Northgate’s Forever N Ever ERI

Reedly Road Desperado ERI4

Reedly Road High Five ERI3

Reedly Road John Bull ERI2 vara-SERT

Sawhorse’s Party On ERI

veteraaniluokka

Siphra’s King Of Hearts ERI1 MVV-14 VSP-veteraani

 

NARTUT

 

junioriluokka

Antefa’s Wadjet On Reedly Road ERI1 JMV-14 vara-SERT

Antefa’s Wasabi ERI3

Bazinga A Dance With Dragons ERI

Black Eagle’s Lolly Sun ERI

Northgate’s Poetry In Motion ERI4

Oldehove’s Galina Gyasi ERI

Onnentuojan Aavatuuli EH

Reedly Road Liberty ERI2

nuortenluokka

Bazinga A Feast For Crowns ERI1

avoinluokka

Jataburu Sand Dog Capella ERI3

Remember Me Faranubis Bahaar ERI1

Reedly Road Julia ERI2

valioluokka

Antefa’s Umbrha ERI3

Dovmontov Gorod Amaretto And Cream ERI1 SERT MVA CACIB MV-14 VSP

Farao Anubis Ikara ERI4

Jataburu Sand Dog Shaula ERI

Northgate’s Northside Special ERI

Reedly Road Illuminated ERI2 vara-CACIB

Siphra’s Wish You Were Here ERI

veteraaniluokka

Chassellis Dehra Ta’Ziffa ERI1 MVV-14 ROP-veteraani

Sawhorse’s Redsnout Dancer ERI3

Siphra’s Calluna Kissmia ERI2

 

kasvattajaluokka

Antefa’s 2 KP

Bazinga 3 KP

Reedly Road 1 KP ROP-kasvattaja

Siphra’s 4 KP

 

pariluokka

Jataburu Sand Dog Shaula & Northgate’s Forever N Ever 1 ROP-pari

Siphra’s Calluna Kissmia & Siphra’s King Of Hearts 2

 

 


 

 

3.8.2014 KUOPIO KV (1+3)

tuomari Paolo Dondina, Italia

 

UROKSET

 

junioriluokka

Northgate’s Qing Of The North ERI1 SA PU1 SERT VSP

 

NARTUT

 

junioriluokka

Northgate’s Poetry In Motion ERI1 SA PN2 SERT

valioluokka

Northgate’s Northside Special ERI1 SA PN1 CACIB ROP RYP3

veteraaniluokka

Northgate’s Northern Lights ERI1 SA PN3 ROP-veteraani

 

kasvattajaluokka

Northgate's 1 KP ROP-kasvattaja BIS3-kasvattaja

 

 


 

 

2.8.2014 VIITASAARI RN (1+3)

tuomari Anneli Pukkila

 

UROKSET

 

junioriluokka

Black Eagle’s Lolly Thunder ERI1

 

NARTUT

 

junioriluokka

Black Eagle’s Lolly Sun ERI1 SA PN3 vara-SERT

avoinluokka

Siphra’s Hey You ERI1 SA PN1 SERT ROP

veteraaniluokka

Siphra’s Voodoo Child ERI1 SA PN2 ROP-veteraani

 

 


 

 

2.8.2014 KUOPIO KV (2+4)

tuomari Freddie Klindrup, Tanska

 

UROKSET

 

junioriluokka
Northgate's Qing Of The North ERI1 ROP-juniori

valioluokka
Northgate's Dom Perignon ERI1 SA PU1 CACIB ROP

 

NARTUT

 

nuortenluokka
Northgate's Poetry In Motion ERI1 SA PN3 SERT

valioluokka
Northgate's Just Look At Me ERI2 SA PN2 vara-CACIB
Northgate's Northside Special ERI1 SA PN1 CACIB VSP

veteraaniluokka
Northgate's Northern Lights ERI1 SA PN4 ROP-veteraani

 

kasvattajaluokka
Northgate's 1 KP ROP-kasvattaja

 



 


1.8.2014 KUOPIO KV (2+4)

tuomari Anne Indergaard, Norja

 

UROKSET

 

junioriluokka

Northgate’s Qing Of The North ERI1 SA PU2 SERT

valioluokka

Northgate’s Dom Perignon ERI1 SA PU1 CACIB VSP

 

NARTUT

 

nuortenluokka

Northgate’s Poetry In Motion ERI1 SA PN4 SERT

valioluokka

Northgate’s Just Look At Me ERI2 SA PN2 vara-CACIB

Northgate’s Northside Special ERI1 SA PN1 CACIB ROP RYP1

veteraaniluokka

Northgate’s Northern Lights ERI1 SA PN3 ROP-veteraani

 

kasvattajaluokka 

Northgate's 1 KP ROP-kasvattaja BIS4-kasvattaja

 

 


 

27.7.2014 SAARIJÄRVI KR (1+1)

tuomari Maija Mäkinen

 

UROKSET

 

junioriluokka

Northgate’s Prince Charming ERI1

 

NARTUT

 

valioluokka

Northgate’s I Want It All ERI1 SA PN1 ROP

 

 


 

26.7.2014 HELSINKI KR (2+1)

tuomari Hana Petrusova, Tsekki

 

UROKSET

 

junioriluokka

Northgate’s Platinium Edition ERI1 SA PU1 SERT VSP

käyttöluokka

Pareesa Aton Sa Ruu ERI1 SA PU2 vara-SERT

 

NARTUT

 

junioriluokka

Bazinga A Song Of Ice And Fire ERI 1 SA PN1 SERT ROP

 

 


 

20.7.2014 KEMI KV (1+1)

tuomari Saija Juutilainen

 

UROKSET

 

nuortenluokka

Sawhorse’s Full Of Wonder ERI1 SA PU1 SERT CACIB VSP

 

NARTUT

 

valioluokka

Black Eagle’s Happy-Face ERI1 SA PN1 CACIB ROP

 

 


 

20.7.2014 TAMPERE EPN (0+1)

tuomari Maija Mäkinen

 

NARTUT

 

pentuluokka 5-7kk

Sawhorse’s Hot And Spicy 1 KP ROP-pentu RYP2-pentu

 

 


 

 

19.7.2014 HELSINKI ER (2+10+9)

tuomari Barbara Brooker, Iso-Britannia

 

PENNUT


urokset 5-7kk
Sawhorse's Hot Temptations ei sij.

nartut 5-7kk
Sawhorse's Hot And Spicy 1 KP ROP-pentu

 

UROKSET

 

junioriluokka
Northgate´s Platinium Edition ERI2
Northgate´s Prince Charming ERI1 SA PU1 SERT ROP RYP2
Onnentuojan Aurinkokuningas T

avoinluokka
Mesmerizing Medicine Man H
Siphra´s Just A Dreamer ERI1

valioluokka
Northgate´s Dom Perignon ERI1 SA PU2
Sawhorse´s Sharp Shooter ERI3 SA PU4
Sawhorse´s Shoot Straight ERI2 SA PU3

veteraaniluokka
Sawhorse´s Dancerevolution ERI1 SA VSP-veteraani
Siphra´s King Of Hearts ERI2

 

NARTUT

 

junioriluokka
Northgate´s Queen Supreme EH2
Northgate´s Poetry In Motion ERI1

avoinluokka
Siphra´s Crazy Diamond EH1

käyttöluokka
Sawhorse´s Party Animal ERI2 SA
Siphra´s Call Me Breeze ERI1 SA PN4 ROP-käyttökoira

valioluokka
Northgate´s I Want It All ERI1 SA PN1 VSP
Northgate´s Northside Special ERI2 SA PN2

veteraaniluokka
Sawhorse´s Redsnout Dancer ERI2
Siphra´s Calluna Kissmia ERI1 SA PN3 ROP-veteraani

 

kasvattajaluokka
Northgate's 1 KP ROP-kasvattaja BIS1-kasvattaja
Sawhorse's 2 KP
Siphra's 3 KP

 

 


 

19.7.2014 MÄNTSÄLÄ KR (0+1)

tuomari Kari Salminen

 

NARTUT

 

junioriluokka
Onnentuojan Aavatuuli ERI1 SA PN1 SERT ROP RYP4

 

 


 

13.7.2014 KOKKOLA KV (1+5)

tuomari Kurt Nilsson, Ruotsi

 

UROKSET

 

junioriluokka

Black Eagle’s Lolly Thunder ERI1 SA PU1 SERT VSP

 

NARTUT

 

junioriluokka

Black Eagle’s Lolly Sun ERI2

Northgate’s Queen Supreme ERI1 SA PN2 SERT

nuortenluokka

Northgate’s Poetry In Motion ERI1 SA PN4 vara-SERT

valioluokka

Northgate’s Just Look At Me ERI1 SA PN1 CACIB ROP

Northgate’s Northside Special ERI2 SA PN3 vara-CACIB

 

kasvattajaluokka

Northgate’s 1 KP ROP-kasvattaja

 

 


 

12.7.2014 OULU KV (1+2)

tuomari Birgitta Svarstad, Ruotsi

 

UROKSET

 

valioluokka

Northgate’s Dom Perignon ERI1 SA PU1 CACIB ROP

 

NARTUT

 

junioriluokka

Northgate’s Queen Supreme ERI1 SA PN1 SERT VSP

nuortenluokka

Northgate's Poetry In Motion ERI1 SA PN2 vara-SERT CACIB

 

 


 

12.7.2014 LUUMÄKI EPN (1+0)

tuomari Hilkka Salohalla

 

UROKSET

 

pentuluokka 5-7kk
Sawhorse's Hot-Blooded Hunter 1 KP ROP-pentu

 

 


 

5.7.2013 PITEÅ KV, RUOTSI (2+5)

tuomari Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

 

NARTUT

 

valioluokka

Northagte's Just Look At Me ERI1 SA PN1 SERT SE MVA CACIB ROP RYP3

 


 

29.6.2014 PORI KV (3+0)

tuomari Dubravka Reicher, Kroatia

 

UROKSET

 

junioriluokka

Black Eagle’s Lolly Moonlight ERI1 SA PU1 SERT ROP

Vaskurs Black Beard Qonjacson ERI2

 

veteraaniluokka

Siphra’s Red Red Sun ERI1 SA PU2 ROP-veteraani

 

 


 

28.6.2014 FORSSA KR (1+2)

tuomari Annamaria Tarján, Unkari

 

UROKSET

 

junioriluokka

Vaskurs Black Beard Qonjacson ERI1 SA PU1 SERT VSP

 

NARTUT

 

junioriluokka

Black Eagle’s Lolly Mist ERI2

Onnentuojan Aavatuuli ERI1 SA PN1 SERT ROP

 


21.6.2014 ROVANIEMI KV (1+0)

tuomari Matti Tuominen

 

UROKSET

 

junioriluokka

Northgate’s Qing Of The North ERI1

 


 

15.6.2014 TROMSSA KV, NORJA (2+1)

tuomari Attila Czeglédi, Unkari

 

UROKSET

 

junioriluokka

Northgate’s Prince Charming ERI2 SA PU2

 

NARTUT

 

valioluokka

Northgate’s I Want It All ERI 1 SA PN1 SERT NO & POHJ MVA CACIB VSP

 


 

14.6.2014 KOTKA KV (0+1)

tuomari Douglas Sidebottom, Australia

 

NARTUT

 

junioriluokka

Black Eagle’s Lolly Mist ERI1

 


 

8.6.2014 ISOJOKI (0+3)

tuomari Esko Nummijärvi

 

NARTUT

 

avoinluokka

Antefa’s Valencia ERI1 SA PN1 SERT MVA ROP

Siphra’s Hey You ERI2

veteraaniluokka

Siphra’s Voodoo Child ERI1 SA PN2 ROP-veteraani


8.6.2014 TAMMELA ERIKOISNÄYTTELY (33+26)

tuomari Paul Singleton, Iso-Britannia

 

UROKSET

 

junioriluokka

Black Eagle’s Lolly Thunder ERI1 SA PU4 VASERT

Reedly Road Lynway ERI2 SA

Black Eagle’s Lolly Wind ERI3 SA

Northgate’s Prince Charming ERI4 SA

Northgate’s Proud To B Loud ERI

Onnentuojan Aurinkokuningas ERI

Black Eagle’s Lolly Moonlight EH

nuorten luokka

Vaskurs Black Beard Qonjacson ERI1 SA

Reedly Road John Bull ERI2 SA

Northgate’s Platinium Edition ERI3 SA

Sawhorse’s Mighty Wonder ERI4 SA

Sawhorse’s One Hit Wonder ERI SA

Sawhorse’s Full Of Wonder EH

Sawhorse’s Wonder Child EH

avoinluokka

Siphra’s Just A Dreamer ERI1 SA PU3 SERT

Siphra’s Bark At The Moon ERI2 SA

Jataburu SD King Of Jazz Louis EH3

käyttöluokka

Pareesa Aton Sa Ruu ERI1 SA

valioluokka

Sawhorse’s Sharp Shooter ERI 1 SA PU1 VSP

Pareesa Badari Sa Ella ERI2 SA PU2

Northgate's Dom Perignon ERI3 SA

Sawhorse's Shoot Straight ERI4 SA

Black Eagle’s Heaven Can Wait ERI SA

Black Eagle’s Ice Cupe ERI SA

Enigma Seeking Perfection ERI SA

Northgate's Forever N Ever ERI SA

Reedly Road Desperado ERI SA

Sawhorse’s Better Than You ERI SA

Sawhorse's Party On ERI SA

veteraaniluokka

Sawhorse’s Dancerevolution ERI1 SA VSP VETERAANI

Siphra’s King Of Hearts ERI2 SA

Sawhorse's Lord of the Dance ERI3

Siphra’s Red Red Sun ERI4

 

NARTUT

 

junioriluokka

Onnentuojan Aavatuuli ERI1 SA PN4 SERT

Antefa’s Wadjet on Reedly Road ERI2 SA

Northgate’s Queen Supreme ERI3 SA

Bazinga A Song Of Ice And Fire ERI4 SA

Black Eagle’s Lolly Mist ERI SA

Black Eagle’s Lolly Sun ERI SA

Reedly Road Light Feet ERI SA

nuorten luokka

Northgate’s Poetry In Motion ERI1 SA VASERT

avoinluokka

Siphra’s Crazy Diamond ERI1 SA

Arrivista Extra Special ERI2 SA

käyttöluokka

Sawhorse's Party Animal ERI1 SA ROP KÄYTTÖKOIRA BIS 1 KÄYTTÖKOIRA

valioluokka

Reedly Road Illuminated ERI1 SA PN1 ROP BIS1

Jataburu Sand Dog Shaula ERI2 SA PN2

Northgate’s Northside Special ERI3 SA

Black Eagle’s Ice Lolly ERI4 SA

Black Eagle’s Happy Face ERI SA

Northgate's Heavens I’m Hot ERI SA

Jataburu Sand Dog Zenobia ERI

Siphra's Sweet Amber ERI

veteraaniluokka

Sawhorse's Red Snout Dancer ERI1 SA PN3 ROP VETERAANI BIS 1 VETERAANI

Siphra’s Call Me Breeze ERI2 SA

Siphra’s Calluna Kissmia ERI3 SA

Northgate’s Midsummer Night ERI4 SA

Northgate’s Northern Lights ERI

Sawhorse’s Baileys ERI

Sawhorse’s Bristol Cream ERI

 

kasvattajaluokka

kennel Reedly Road 1 KP ROP KASVATTAJA BIS 1 KASVATTAJA

Sawhorse's 2 KP

Siphra's 3 KP

Northgate’s 4 KP

Black Eagle’s KP

 

jälkeläisluokka

Siphra’s Sweet Amber 1 KP ROP JÄLKELÄISRYHMÄ BIS 2 JÄLKELÄISRYHMÄ           

Northgate's I Want It All 2 KP

 


 

7.6.2014 TAMMELA FARKKUSHOW (6+26+26)

tuomari Felicity Thompson, Irlanti

 

urokset babyluokka

Sawhorse’s Hot-Blooded Hunter 1 KP BIS BABY

Sawhorse’s Hot Temptations 2

Sawhorse’s Hot Diggity Dog 3

Sawhorse’s Smoking Hot 4

 

nartut babyluokka

Sawhorse’s Hot and Spicy 1 KP VSP BABY

Sawhorse’s Sizzling Hot 2

 

UROKSET

 

kivespuutteiset

Siphra’s Things Goin’On 1 KP BIS KIVESPUUTTEINEN

Sawhorse’s Shooting Sparks 2

Northgate’s Double O Seven 3

junioriluokka

Reedly Road Lynway 1 KP PU4 VSP JUNIORI

Northgate’s Prince Charming 2

Onnentuojan Aurinkokuningas 3

Northgate’s Proud To B Loud 4

nuorten luokka

Reedly Road John Bull 1 KP PU1 BIS NUORI BIS

Sawhorse’s One Hit Wonder 2

Sawhorse’s Mighty Wonder 3

Northgate’s Platinium Edition 4

Sawhorse’s Wonder Child

avoinluokka

Siphra’s Just A Dreamer 1

Siphra’s Bark At The Moon 2

Ta’Skonju Gabillott Tar-Rabat 3

käyttöluokka

Sawhorse's Shoot Straight 1 KP PU3 VSP KÄYTTÖKOIRA

Northgate's Forever N Ever 2

Jataburu SD King Of Jazz Louis 3

valioluokka

Sawhorse’s Sharp Shooter 1 KP PU2 VSP VALIO

Enigma Seeking Perfection 2

Reedly Road Desperado 3

Northgate's Dom Perignon 4

Sawhorse's Party On

veteraaniluokka

Sawhorse’s Dancerevolution 1 KP PU5 VSP VETERAANI

Siphra’s King Of Hearts 2

Sawhorse's Lord of the Dance 3

 

NARTUT

 

junioriluokka

Bazinga A Song Of Ice And Fire 1 KP PN3 BIS JUNIORI

Antefa’s Wadjet on Reedly Road 2

Onnentuojan Aavatuuli 3

Reedly Road Light Feet 4

Black Eagle’s Lolly Mist

Northgate’s Queen Supreme

Onnentuojan Aaria

nuorten luokka

Northgate’s Poetry In Motion 1 KP PN4 VSP NUORI

avoinluokka

Siphra’s Crazy Diamond 1 KP PN2 BIS AVOIN

Arrivista Extra Special 2

Pareesa Bersha Sat Ella 3

Jataburu SD La Luna Negra Dalida 4

käyttöluokka

Sawhorse's Party Animal 1 KP BIS KÄYTTÖKOIRA

valioluokka

Reedly Road Illuminated 1 KP PN1 BIS VALIO VSP BIS LIIKKEET SYMPPIS

Northgate's Heavens I’m Hot 2 BIS PÄÄ & ILME

Northgate’s Northside Special 3

Jataburu Sand Dog Zenobia 4

Jataburu Sand Dog Shaula

Northgate’s I Me Mine

Siphra's Sweet Amber

veteraaniluokka

Sawhorse's Red Snout Dancer 1 KP PN5 BIS VETERAANI

Siphra’s Call Me Breeze 2

Northgate’s Before the Dawn 3

Sawhorse’s Baileys 4

Sawhorse’s Bristol Cream

Siphra’s Calluna Kissmia

                     

kasvattajaluokka

Reedly Road 1 KP BIS KASVATTAJA

Sawhorse's 2 KP

Siphra's 3

jälkeläisluokka

Sawhorse’s Party Animal 1 KP BIS JÄLKELÄISRYHMÄ

Reedly Road Desperado 2 KP

Northgate’s I Want It All 3 KP

Northgate’s Forever N Ever 4

Siphra’s Sweet Amber

 

BIS PARI Sawhorse’s Hot and Spicy & Sawhorse’s Hot Temptations

 


 

25.5.2014 ALAVUS KR (2+3)

tuomari Maija Mäkinen

 

UROKSET

 

avoinluokka
Siphra's Just A Dreamer ERI1

veteraaniluokka
Siphra's King Of Hearts ERI1 VSP-veteraani

 

NARTUT

 

avoinluokka
Siphra's Hey You H

veteraaniluokka
Siphra's Calluna Kissmia ERI1 SA PN1 ROP ROP-veteraani
Siphra's Voodoo Child ERI2 SA PN2

 

kasvattajaluokka
Siphra's 1KP ROP-kasvattaja

 


 

 24.5.2014 OULAINEN RN (2+1+0)

tuomari Marja Talvitie

 

UROKSET

 

pentuluokka

Black Eagle's Lolly Thunder 1 KP ROP-pentu

junioriluokka

Northgate's Qing Of The North ERI1

 

NARTUT

 

pentuluokka

Black Eagle's Lolly Sun 1 KP VSP-pentu


 

24.5.2014 JÄRVENPÄÄ KR (2+1)

tuomari Anne-Mari H Haugsten, Norja

 

UROKSET

 

avoinluokka
Siphra's Free Wheeler ERI1 SA PU1 SERT MVA VSP
Ta'Skonju Gabillott Tar-Rabat ERI2

 

NARTUT

 

valioluokka
Jataburu Sand Dog Shaula ERI1 SA PN1 ROP

 


 

18.5.2014 OULU KV (3+3)

tuomari Malgorzata Wieremiejczyk-Wierzchowska, Puola

 

UROKSET

 

junioriluokka
Northgate's Proud To B Loud ERI2
Northgate's Qing Of The North ERI1 SA PU2 SERT

valioluokka
Northgate's Dom Perignon ERI1 SA PU1 CACIB ROP

 

NARTUT

 

junioriluokka
Northgate's Poetry In Motion ERI1 SA PN2 SERT
Northgate's Queen Supreme ERI2

valioluokka
Northgate's Northside Special ERI1 SA PN1 CACIB VSP

 

kasvattajaluokka
Northgate's 1KP ROP-kasvattaja

 


 

18.5.2014 RAUMA KR (1+1)

tuomari Lyudmila Tchistiakova, Venäjä

 

UROKSET

 

avoinluokka
Ta'Skonju Gabillott Tar-Rabat ERI1 SA PU1 SERT VSP

 

NARTUT

 

avoinluokka
Jataburu Sand Dog Shaula ERI1 SA PN1 SERT MVA ROP

 


 

18.5.2014 JOENSUU KR (1+1)

tuomari Pekka Teini

 

UROKSET

 

valioluokka
Sawhorse's Shoot Straight ERI1 SA PU1 ROP

 

NARTUT

 

valioluokka
Siphra's High Hopes ERI1 SA PN1 VSP

 


17.5.2014 JOENSUU KV (2+2)

tuomari Anette Edlander, Ruotsi

 

UROKSET

 

avoinluokka
Sawhorse's Wild Spirit ERI1 SA PU2 SERT MVA vara-CACIB

valioluokka
Sawhorse's Shoot Straight ERI1 SA PU1 CACIB ROP

 

NARTUT

 

avoinluokka
Siphra's High Hopes ERI1 SA PN2 SERT MVA vara-CACIB

valioluokka
Northgate's Just Look At Me ERI1 SA PN1 CACIB VSP

 


 

11.5.2014 HELSINKI KV (4+7)

tuomari Leila Kärkäs

 

UROKSET

 

junioriluokka
Bazinga A Storm Of Swords ERI1 SA PU1 SERT ROP-juniori ROP BIS2-juniori RYP-1 BIS-3
Northgate's Platinium Edition ERI2 SA PU3 vara-SERT

avoinluokka
Siphra's Free Wheeler ERI1 SA PU4 vara-CACIB

valioluokka
Northgate's Dom Perignon ERI1 SA PU2 CACIB

 

NARTUT

 

junioriluokka
Bazinga A Feast For Crows ERI2 SA PN4 vara-SERT
Bazinga A Song Of Ice And Fire ERI4
Northgate's Poetry In Motion ERI3
Northgate's Queen Supreme ERI1 SA PN3 SERT

avoinluokka
Siphra's High Hopes EH1

valioluokka
Northgate's Northside Special ERI1 SA PN2 CACIB

veteraaniluokka
Siphra's Calluna Kissmia ERI1 SA PN1 VSP ROP-veteraani

 

kasvattajaluokka
Northgate's 1 KP ROP-kasvattaja


10.5.2014 HAMINA KV (1+2)

tuomari Sofie Lönn, Ruotsi

 

UROKSET

 

junioriluokka
Bazinga A Storm Of Swords ERI1 SA PU1 SERT ROP RYP-3

 

NARTUT

 

junioriluokka
Bazinga A Song Of Ice And Fire ERI1 SA PN2 SERT

veteraaniluokka
Siphra's Calluna Kissmia ERI1 SA PN1 VSP ROP-veteraani

 


 

4.5.2014 MAALAHTI RN (0+3)

tuomari Kenneth Edh, Ruotsi

 

NARTUT

 

nuortenluokka
Siphra's Hey You EH1

valioluokka
Reedly Road Illuminated ERI1 SA PN1 ROP

veteraaniluokka
Siphra's Voodoo Child ERI1 ROP-veteraani

 


 

3.5.2014 TAMPERE KV (2+3)

tuomari Unto Timonen

 

UROKSET

 

junioriluokka
Northgate's Platinium Edition ERI1 SA PU1 SERT VSP
Northgate's Proud To B Loud ERI2 SA PU2 vara-SERT

 

NARTUT

 

junioriluokka
Onnentuojan Aavatuuli ERI1

avoinluokka
Northgate's No Regrets ERI1 SA PN2 SERT vara-CACIB

valioluokka
Reedly Road Illuminated ERI1 SA PN1 CACIB ROP RYP-2

 


 

26.4.2014 LAHTI KV (5+6)

tuomari Terry Stacy, USA

 

UROKSET

 

junioriluokka
Northgate's Platinium Edition ERI1 SA PU4 SERT
Vaskurs Black Beard Qonjacson EH2

valioluokka
Northgate's Dom Perignon ERI1 SA PU1 CACIB ROP
Sawhorse's Sharp Shooter ERI2 SA PU2 vara-CACIB

valioluokka
Sawhorse's Dancerevolution ERI1 SA PU3 ROP-veteraani

 

NARTUT

 

junioriluokka
Bazinga A Song Of Ice And Fire EH3
Northgate's Poetry In Motion ERI1 SA PN1 SERT VSP
Northgate's Queen Supreme ERI2 SA PN3 vara-SERT
Onnentuojan Aavatuuli EH4

nuortenluokka
Jataburu Sand Dog Shaula EH1

valioluokka
Northgate's Northside Special ERI1 SA PN2 CACIB

kasvattajaluokka
Northgate's 1 KP ROP-kasvattaja BIS1-kasvattaja

 


 

25.4.2014 VAASA KV (1+2)

tuomari Leni Finne

 

UROKSET

 

avoinluokka
Ta'Skonju Gabillott Tar-Rabat EH1

 

NARTUT

 

junioriluokka
Onnentuojan Aamun Taika EH1

nuortenluokka
Jataburu Sand Dog Shaula ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP

 


 

19.4.2014 IMATRA KV (3+4)

tuomari Myrna Shiboleth, Israel

 

UROKSET

 

junioriluokka
Northgate's Proud To B Loud ERI1 SA PU1 SERT VSP

valioluokka
Heidi Sotis Abusimbel Tar Hagar ERI2 SA PU3 vara-CACIB
Reedly Road Desperado ERI1 SA PU2 CACIB

 

NARTUT

 

junioriluokka
Bazinga A Song Of Ice And Fire ERI1 SA PN2 SERT
Northgate's Queen Supreme ERI2

valioluokka
Northgate's Northside Special ERI2 SA PN3 vara-CACIB
Reedly Road Illuminated ERI1 SA PN1 CACIB ROP

 


 

19.4.2014 LAITILA RN (1+2)
tuomari Maija Sylgren

 

UROKSET

 

avoinluokka
Ta'Skonju Gabillott Tar-Rabat EH1

 

NARTUT

 

nuortenluokka
Jataburu Sand Dog Shaula ERI1 SA PN2 SERT

veteraaniluokka
Sawhorse's Redsnout Dancer ERI1 SA PN1 ROP ROP-veteraani

 


 

18.4.2014 VESILAHTI RN (1+0)
tuomari Perttu Ståhlberg

 

UROKSET

 

avoinluokka
Ta'Skonju Gabillott Tar-Rabat ERI1

 


 

13.4.2014 HELSINKI EPN (1+1)
tuomari Johan Juslin

 

UROKSET

 

pentuluokka 7-9kk
Black Eagle's Lolly Moonlight 1 KP ROP-pentu

 

NARTUT

 

pentuluokka 7-9kk
Black Eagle's Lolly Sun 1 KP VSP-pentu

 

 


 

 

29.3.2014 Kajaani RN (2+0+0)

tuomari Maija Mäkinen

 

UROKSET

 

pentuluokka
Black Eagle's Lolly Thunder 1

 

NARTUT

 

pentuluokka
Black Eagle's Lolly Sun 1 KP ROP-pentu

 

 


 

23.3.2014 Jyväskylä RN (1+0)

tuomari Pirkko Konttinen

 

UROKSET

 

valioluokka
Eneas Shemiel Tal Sannat ERI1 SA PU1 ROP

 

 


 

 

23.3.2014 Riika KV, Latvia (2+5)

tuomari: Christian Joanchicot, Ranska

 

UROKSET

 

valioluokka
Sawhorse's Shoot Straight ERI1 SA PU1 SERT LV & BALT MVA CACIB VSP

 

NARTUT

 

veteraaniluokka
Sawhorse's Redsnout Dancer ERI1 SA ROP-veteraani

 

 


 

 

22.3.2014 Riika KV, LVV-14, Latvia (2+5)

tuomari: Blaz Kavcic, Slovenia

 

UROKSET

 

valioluokka
Sawhorse's Shoot Straight ERI2 SA PU2 vara-CACIB

 

NARTUT

 

veteraaniluokka
Sawhorse's Redsnout Dancer ERI1 SA PN3 ROP-veteraani LVVV-14

 

 


 

 

8.3.2014 Seinäjoki RN (0+2)

tuomari Maija Sylgren

 

NARTUT


nuortenluokka
Siphra's Hey You H

veteraaniluokka
Siphra's Voodoo Child EH1

 

 


 

8.3.2014 Eno RN (1+0)

tuomari Paavo Mattila

 

UROKSET

 

valioluokka

Sawhorse’s Shoot Straight ERI1 SA PU1 ROP

 


 

2.3.2014 Tallinna KR, Viro (0+1)

tuomari: Dusan Paunovic, Serbia

 

NARTUT

 

junioriluokka
Onnentuojan Aavatuuli ERI 1 SA PN1 jun-SERT ROP-juniori ROP

 

 


 

 

23.2.2014 Jyväskylä KV (8+7)

tuomari Mark Cocozza, Iso-Britannia

 

UROKSET

 

junioriluokka

Northgate’s Platinium Edition ERI1 SA PU2 SERT

Northgate’s Proud To B Loud ERI2

 

nuorten luokka

Sawhorse’s Mighty Wonder ERI1

 

avoinluokka

Reedly Road Imperial ERI1

 

valioluokka

Sawhorse’s Sharp Shooter ERI1 SA PU1 ROP CACIB

Sawhorse’s Shoot Straight ERI2 SA PU3 vara-CACIB

Reedly Road Desperado ERI3

 

veteraaniluokka

Sawhorse’s Dancerevolution ERI1 ROP-veteraani

 

NARTUT

 

junioriluokka

Northgate’s Poetry In Motion ERI1 SA PN3 SERT

Bazing A Song Of Ice And Fire ERI2 SA PN4 VASERT

Northgate’s Queen Supreme ERI3

 

valioluokka

Northgate’s Northside Special ERI1 SA PN1 CACIB VSP

Northgate’s I Want It All ERI2 SA PN2 vara-CACIB

Reedly Road Illuminated ERI3 SA

Northgate’s Just Look At Me ERI4 SA

 

kasvattajaluokka

Northgate’s 1 KP ROP-kasvattaja

Sawhorse’s 2 KP

 


 

16.2.2014 Jyväskylä RN (7+3)

tuomari Esa Ruotsalainen

 

UROKSET

 

junioriluokka

Sawhorse’s Mighty Wonder ERI1

Northgate’s Prince Charming EH2

 

avoinluokka

Sawhorse’s Wild Spirit ERI1

Ta’Skonju Gabillott Tar-Rabat EH2

 

valioluokka

Sawhorse’s Sharp Shooter ERI1 SA PU2

Eneas Shemiel Tal Sannat ERI2

 

veteraaniluokka

Sawhorse’s Dancerevolution ERI1 SA PU1 ROP ROP-veteraani

 

NARTUT

 

nuorten luokka

Jataburu Sand Dog Shaula ERI1

 

avoinluokka

Siphra’s Tattooed Dancer T

 

valioluokka

Northgate’s I Want It All ERI1 SA PN1 VSP

 

kasvattajaluokka

Sawhorse’s 1 KP ROP-kasvattaja BIS 2 -kasvattaja

 

 


 

15.2.2014 Pello RN

tuomari Elina Haapaniemi

 

UROKSET

 

junioriluokka

Sawhorse’s Full Of Wonder ERI1

 

NARTUT

 

avoinluokka

Black Eagle’s Heartbreaker ERI1

 

 


 

8.2.2014 Tallinna KV, Viro

tuomari Jo Schepers, Alankomaat

 

NARTUT

 

junioriluokka

PN2 jun-SERT jun-ROP BIS 4 –juniori Onnentuojan Aavatuuli

 


 

2.2.2014 Joensuu RN (2+1)

tuomari Maija Mäkinen

 

UROKSET

junioriluokka

Northgate’s Proud To B Loud ERI1 SA PU1 SERT ROP

 

avoinluokka

Sawhorse’s Wild Spirit EH1

 

NARTUT

 

valioluokka

Siphra’s High Hopes ERI1

 

 


 

18.1.2014 Turku KV (10+7)

tuomari Annette Bystrup, Tanska

 

UROKSET

 

junioriluokka

Vaskurs Black Beard Qonjacson ERI1 SA VASERT

Onnentuojan Aikakone ERI2

Onnentuojan Armaani ERI3

Sawhorse’s Mighty Wonder ERI4

 

avoinluokka

Ta’Skonju Gabillott Tar-Rabat ERI1 SA SERT

 

valioluokka

Hallam’s Jake Of Arolet ERI1 SA PU1 CACIB ROP

Reedly Road Desperado ERI2 SA PU2 vara-CACIB

Sawhorse’s Sharp Shooter ERI3 SA PU3

Enigma Seeking Perfection ERI4 SA

 

veteraaniluokka

Sawhorse’s Dancerevolution ERI1 SA PU4 ROP-veteraani

 

NARTUT

 

junioriluokka

Onnentuojan Aavatuuli ERI1 SA VASERT

 

nuorten luokka

Jataburu Sand Dog Shaula ERI1 SA PN3 SERT

 

avoinluokka

Siphra’s Tattooed Dancer ERI1

 

valioluokka

Churuka Mia Orange Spice ERI1 SA PN1 CACIB C.I.B* VSP

Reedly Road Illuminated ERI2 SA PN2 vara-CACIB

Siphra’s Sweet Amber ERI3 SA PN4

 

veteraaniluokka

Sawhorse’s Redsnout Dancer ERI1 SA VSP-veteraani

 

kasvattajaluokka

Sawhorse’s 1 KP ROP-kasvattaja

 

 


 

12.1.2014 Kajaani KV (1+1)

tuomari Francesco Cochetti, Italia

 

UROKSET

 

junioriluokka

Northgate’s Prince Charming ERI1 SA PU1 SERT VSP

 

NARTUT

 

junioriluokka

Northgate’s Poetry In Motion ERI1 SA PN1 SERT ROP

 

 


 

4.1.2014 Göteborg KV, Ruotsi (5+6)

tuomari Annika Ulltveit- Moe, Ruotsi

 

UROKSET

 

valioluokka

Siphra’s King Of Hearts ERI2 SA PU3

 

NARTUT

 

valioluokka

Siphra’s Calluna Kissmia ERI1 SA PN2 VASERT CACIB

 

 


 

3.1.2014 Göteborg KV, Ruotsi (6+8)

tuomari Harry Tast

 

UROKSET

 

valioluokka

Siphra’s King Of Hearts ERI2 SA PU4

 

NARTUT

 

valioluokka

Siphra’s Calluna Kissmia ERI1 SA PN2 VASERT CACIB