Faaraokoirien näyttelytulokset 2013

15.12.2013 Helsinki KV, V-13 (2+14+8)

tuomari Nikos Vazakas, Kreikka

 

NARTUT

pentuluokka

Bazinga A Song Of Ice And Fire 1 KP ROP-pentu

Bazinga A Feast For Crows 2 KP

 

UROKSET

junioriluokka

Vaskurs Black Beard Qonjacson ERI1 SA PU3 VASERT JV-13

Northgate’s Platinium Edition ERI2 SA

Onnentuojan Aurinkokuningas ERI3

Reedly Road John Bull ERI4

Northgate’s Proud To B Loud ERI

Onnentuojan Armaani ERI

 

nuorten luokka

Alex Flaming Storm ERI1 SA PU2 SERT vara-CACIB

 

avoinluokka

Reedly Road High Five ERI1 SA

Reedly Road Imperial ERI2

Lucky Beggar Deodor EH3

 

valioluokka

Northgate’s Forever N Ever ERI1 SA PU1 CACIB ROP V-13

Reedly Road Desperado ERI2 SA PU4

Heidi Sotis Germes Amonra ERI3

 

veteraaniluokka

Siphra’s King Of Hearts ERI1 SA ROP-veteraani VV-13

 

NARTUT

 

junioriluokka

Antefa’s Wadjet On Reedly Road ERI1 SA PN3 VASERT JV-13

Onnentuoja Aavatuuli ERI1 SA PN4

 

nuorten luokka

Jataburu Sand Dog Capella ERI1 SA PN2 SERT vara-CACIB

Jataburu Sand Dog Shaula ERI2

Reedly Road Julia EH3

 

valioluokka

Antefa’s Umbrah ERI1 SA PN1 CACIB V-13 VSP

Reedly Road Illuminated ERI2 SA

 

veteraaniluokka

Siphra’s Calluna Kissmia ERI1 SA VSP-veteraani

 

kasvattajaluokka

Reedly Road 1 KP ROP-kasvattaja

 


 

14.12.2013 Helsinki KV, PMV-13 (12+6)

tuomari Karl-Erik Johansson, Ruotsi

 

UROKSET

 

junioriluokka

Reedly Road John Bull ERI1 SA PU2 SERT PMJV-13

Northgate’s Proud To B Loud ERI2

Northgate’s Prince Charming ERI3

Vaskurs Black Beard Qonjacson EH4

 

nuorten luokka

Alex Flaming Storm ERI1 SA VASERT

 

avoinluokka

Reedly Road High Five ERI1 SA

Lucky Beggar Deodor ERI2

Reedly Road Imperial EH3

 

valioluokka

Northgate’s Dom Perignon ERI1 SA PU1 CACIB VSP PMV-13

Reedly Road Desperado ERI2 SA PU3

Heidi Sotis Amon Ra ERI3 SA

 

veteraaniluokka

Siphra’s King Of Hearts ERI1 SA PU4 ROP-veteraani PMVV-13

 

NARTUT

 

junioriluokka

Antefa’s Wadjet On Reedly Road ERI1 SA PN3 SERT PMJV-13

Northgate’s Poetry In Motion ERI2

 

nuorten luokka

Reedly Road Julia ERI1

Jataburu Sand Dog Capella ERI2

 

valioluokka

Reedly Road Illuminated ERI1 SA PN1 CACIB ROP PMV-13

 

veteraaniluokka

Siphra’s Calluna Kissmia ERI1 SA PN2 VSP-veteraani PMVV-13

 

kasvattajaluokka

Reedly Road 1 KP ROP-kasvattaja

 


 

13.12.2013 Helsinki KV, Helsinki Winner -13 (1+10+5)

tuomari Outi Piisi-Putta

 

NARTUT

pentuluokka

Antefa’s Wadjet On Reedly Road 1 KP ROP-pentu

 

UROKSET

 

junioriluokka

Northgate’s Proud To B Loud ERI1 SA HeJW-13

Reedly Road John Bull ERI2 SA

Northgate’s Platinium Edition ERI3

Northgate’s Prince Charming EH4

 

nuorten luokka

Alex Flaming Storm ERI1 SA PU1 SERT CACIB HeW-13

 

avoinluokka

Reedly Road Imperial ERI1 SA PU2 VASERT vara-CACIB

Reedly Road High Five ERI2 SA

 

valioluokka

Northgate’s Dom Perignon ERI1 SA PU3

Reedly Road Desperado ERI2

 

veteraaniluokka

Siphra’s King Of Hearts ERI1 SA PU4 VSP-veteraani HeVW-13

 

NARTUT

 

junioriluokka

Northgate’s Poetry In Motion ERI1 SA PN4 VASERT HeJW-13

 

nuorten luokka

Reedly Road Julia EH1

 

avoinluokka

Antefa’s Umbrah ERI1 SA PN3 SERT FI MVA vara-CACIB

 

valioluokka

Reedly Road Illuminated ERI1 SA PN1 CACIB ROP HeW-13

 

veteraaniluokka

Siphra’s Calluna Kissmia ERI1 SA PN2 ROP-veteraani HeVW-13

 

kasvattajaluokka

Reedly Road 1 KP ROP-kasvattaja BIS 4 -kasvattaja

 


 

23.11.2013 Helsinki PN (1+2)

tuomari Anneli Pukkila

 

UROKSET

 

pentuluokka (7-9 kk)

Northgate’s Platinium Edition 1 KP VSP-pentu

 

NARTUT

 

pentuluokka (7-9 kk)

Bazing A Feast For Crows ROP-pentu RYP3

Bazinga A Song Of Ice And Fire 2 KP

 


 

16.11.2013 Jyväskylä KV (2+5+5)

tuomari Viva-Maria Soleckyj-Szpunar

 

UROKSET

pentuluokka

Northgate's Platinum Edition 1KP ROP-pentu

Northgate's Prince Charming 2KP

 

NARTUT

pentuluokkka

Onnentuojan Aavatuuli 1KP VSP-pentu

 

UROKSET

 

junioriluokka

Sawhorse's One Hit Wonder ERI1 SA PU2 SERT

 

valioluokka

Northgate's Dom Perignon ERI1 SA PU1 VSP CACIB

Sawhorse's Shoot Straight ERI2 SA PU4 vara-CACIB

Eneas Shemiel Tal Sannat ERI3 SA

 

veteraaniluokka

Sawhorse's Dancerevolution ERI1 SA PU3 ROP-veteraani

 

NARTUT

 

avoinluokka

Sawhorse's Party Beast ERI1 SA PN2 SERT FI MVA vara-CACIB

Black Eagle's Ice Cream ERI2 SA VASERT

 

valioluokka

Northgate's Heavens I'm Hot ERI1 SA PN1 ROP CACIB RYP3

Northgate's Northside Special ERI2 SA PN3

Sawhorse's Party Animal ERI3 SA PN4

 

kasvattajaluokka

Sawhorse's 1KP ROP-kasvattaja

 


 

10.11.2013 Riika KV, BALTV-13, Latvia

tuomari Fabian Daza, Kolumbia

 

UROKSET

 

junioriluokka

Amazing Incredible Whispering Sand ERI1 SA PU3 jun-SERT BALTJV-13

 

nuortenluokka

Jataburu Sand Dog Sirius ERI1 SA PU1 ROP SERT CACIB BALTV-13

 

valioluokka

Sawhorse's Sharp Shooter ERI1 SA PU2

Sawhorse's Better Than You ERI2

 

veteraaniluokka

Sawhorse's Dancerevolution ERI1 SA PU4 vet-SERT VSP-veteraani BALTVV-13

 

NARTUT

 

junioriluokka

Amazing Queen Whispering Sand ERI1 SA PN4 jun-SERT BALTJV-13

 

nuortenluokka

Jataburu SD Capella EH1

 

avoinluokka

Bonza ERI1 SA PN3

 

valioluokka

Sawhorse's Party Animal ERI1 SA PN2 SERT CACIB BALTV-13 LV MVA

Farao Anubis Infra Red ERI2 SA

 

veteraaniluokka

Sawhorse's Redsnout Dancer ERI1 SA PN1 vet-SERT VSP ROP-veteraani LV VMVA BALTVV-13

 

kasvattajaluokka

Sawhorse's 1 KP ROP-kasvattaja BIS 5 -kasvattaja

 


 

3.11.2013 Tartto, Viro

tuomari Erodotus Neofytou, Kypros

 

ROP SERT EE MVA Black Eagle’s Ice Cupe

 


 

26.10.2013 Lahti KV (1+5+4)

tuomari Leila Kärkäs

 

UROKSET

 

pentuluokka

Northgate’s Platinium Edition 1 KP ROP-pentu

 

junioriluokka

Sawhorse’s One Hit Wonder ERI1 SA PU3 SERT

 

avoinluokka

Siphra’s Just A Dreamer EH1

 

valioluokka

Sawhorse’s Shoot Straight ERI1 SA PU2 CACIB

Faouziah’s Gracchus ERI2 SA PU4 vara-CACIB

 

veteraaniluokka

Siphra’s King Of Hearts ERI1 SA PU1 VSP VSP-veteraani

 

NARTUT

 

avoinluokka

Sawhorse’s Party Beast ERI1 SA PN4 SERT

 

valioluokka

Siphra’s Through It All ERI1 SA PN2 CACIB

Sawhorse’s Party Animal ERI2 SA PN3 vara-CACIB

 

veteraaniluokka

Siphra’s Calluna Kissmia ERI1 SA PN1 ROP ROP-veteraani RYP2 BIS 3 –veteraani

 

kasvattajaluokka

Siphra’s 1 KP ROP-kasvattaja

Sawhorse’s 2 KP

 


 

20.10.2013 Seinäjoki KV (1+1+1)

tuomari Kim Vigso-Nielsen

 

UROKSET

 

pentuluokka

Northgate’s Prince Charming 1 KP ROP-pentu

 

valioluokka

Northgate’s Dom Perignon ERI1 SA PU1 CACIB VSP

 

NARTUT

 

valioluokka

Northgate’s Northside Special ERI1 SA PN1 CACIB ROP

 


 

20.10.2013 Lahti PN

tuomari Elina Haapaniemi

 

ROP-pentu Bazinga A Song of Ice and Fire

VSP-pentu Northgate’s Proud To B Loud

 


 

6.10.2013 Kokkola PN

tuomari Hanna-Riina Aho

 

ROP-pentu RYP1 BIS4 Northgate’s Poetry In Motion

VSP-pentu Northgate’s Qing of the North

 

ROP-kasvattaja BIS 4 –kasvattaja Northgate’s

 


 

5.10.2013 Hämeenlinna RN (1+0)

tuomari Tapio Eerola

 

UROKSET

 

junioriluokka

Sawhorse’s One Hit Wonder ERI1

 


 

29.9.2013 Eckerö KV (0+2)

tuomari Markku Mähönen

 

NARTUT

 

valioluokka

Antefa’s Tifla ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP FI MVA

Vaskurs Trixa Qiwidotter ERI2 SA PN2 VASERT vara-CACIB

 


 

22.9.2013 Hyvinkää RN (1+0)

tuomari Esko Nummijärvi

 

UROKSET

 

valioluokka

Eneas Shemiel Tal Sannat ERI1 SA PU1 ROP

 


 

15.9.2013 Porvoo KR (5+2)

tuomari Rune Fagerström

 

UROKSET

 

junioriluokka

Sawhorse’s One Hit Wonder ERI1 ROP-juniori

 

avoinluokka

Antoni B. Arsinoé EH1

 

valioluokka

Sawhorse’s Shoot Straight ERI1 SA PU1 ROP

Sawhorse’s Sharp Shooter ERI2 SA PU2

 

veteraaniluokka

Sawhorse’s Dancerevolution ERI1 SA PU3 ROP-veteraani BIS 2 -veteraani

 

NARTUT

 

käyttöluokka

Siphra’s Call Me Breeze ERI1 SA PN1 SERT FI MVA VSP

 

valioluokka

Sawhorse’s Party Animal ERI1 SA PN2

 

kasvattajaluokka

Sawhorse’s 1 KP ROP-kasvattaja

 


 

8.9.2013 Vantaa KR

tuomari David R. Miller, USA

UROKSET

junioriluokka
Sawhorse’s Mighty Wonder ERI1 SA PU2 SERT

avoinluokka
Mesmerizing Medicine Man EVA

valioluokka
Sawhorse’s Shoot Straight ERI1 SA PU1 ROP
Sawhorse’s Sharp Shooter ERI2
Northgate’s Forever N Ever ERI3

NARTUT

junioriluokka
Jataburu Sand Dog Shaula ERI1 SA PN1 SERT VSP

avoinluokka
Siphra’s Call Me Breeze ERI1 SA PN2 VASERT

kasvattajaluokka
Sawhorse’s 1 KP BIS3 -kasvattaja

 



7.9.2013 Luxemburg KV, Luxemburg

tuomari Elmar Sistermann, Saksa

UROKSET

Black Eagle’s Heaven Can Wait ROP SERT LU MVA
Vaskurs Black Beard Qonjacson ROP-pentu

 



25.8.2013 Luumäki RN

tuomari Marja Talvitie

UROKSET

valioluokka
Sawhorse’s Shoot Straight ERI1 SA PU1 ROP RYP2

 



24.8.2013 Tervakoski KV

tuomari Riitta Lahtovaara

NARTUT

avoinluokka
Siphra’s Call Me Breeze ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP

 



19.8.2013 Överkalix KR, Ruotsi

tuomari Revaz Khomasurindze, Venäjä

NARTUT

valioluokka
Northgate’s Heavens I’m Hot ERI1 SA SERT SE MVA POHJ MVA RYP3

 



18.8.2013 Heinola KR

tuomari Tapio Eerola

UROKSET

avoinluokka
Northgate’s Nothing Else Matters ERI1 SA PU1 SERT FI MVA ROP

valioluokka
Northgate’s Dom Perignon ERI1 SA PU2

NARTUT

junioriluokka
Siphra’s High Hopes ERI1

avoinluokka
Northgate’s Northside Special ERI1 SA PN1 SERT FI MVA VSP

 



18.8.2013 Pori RN

tuomari Jussi Liimatainen

NARTUT

avoinluokka
Mesmerizing Valletta ERI1

veteraaniluokka
Sawhorse’s Redsnout Dancer ERI1 SA PN1 ROP ROP-veteraani BIS3 -veteraani

 



17.8.2013 Kajaani RN

tuomari Irina Poletaeva

UROKSET

valioluokka
Sawhorse’s Shoot Straight ERI1 SA PU1 ROP RYP1 BIS2

NARTUT

valioluokka
Northgate’s Heavens I’m Hot ERI1 SA PN1 VSP

 



17.8.2013 Kouvola KR

tuomari Tuula Savolainen

UROKSET

valioluokka
Enigma Specific Purpose ERI1 SA PU1 VSP

NARTUT

junioriluokka
Siphra’s High Hopes ERI1 SA PN1 SERT ROP

 



11.8.2013 Joensuu KV

tuomari John R. Walsh, Irlanti

UROKSET

valioluokka
Sawhorse’s Shoot Straight ERI1 SA PU1 ROP RYP2
Temple Veles Act To Follow ERI2 SA PU2 CACIB
Enigma Specific Purpose ERI3 SA PU3

NARTUT

nuorten luokka
Siphra’s High Hopes ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP

avoinluokka
Naqada Diamonds Are Forever ERI1 SA PN2 VASERT vara-CACIB

 



10.8.2013 Joensuu KV

tuomari Janiki Steinbock, Israel

UROKSET

valioluokka
Sawhorse’s Shoot Straight ERI1 SA PU1 ROP RYP1
Temple Veles Act To Follow ERI2 SA PU2 SERT FI MVA CACIB
Enigma Specific Purpose ERI3 SA PU3

NARTUT

junioriluokka
Siphra’s High Hopes ERI1 SA PN2 SERT

avoinluokka
Naqada Diamonds Are Forever EH1

valioluokka
Sawhorse’s Party Animal ERI1 SA PN1 CACIB VSP

 


4.8.2013 Iisalmi KV

tuomari George Schogol, Georgia

UROKSET
valioluokka
Northgate’s Dom Perignon ERI1 SA PU1 ROP
Sawhorse’s Shoot Straight ERI2 SA PU2

NARTUT

junioriluokka
Siphra’s High Hopes ERI1 SA PN3 VASERT ROP-juniori

avoinluokka
Northgate’s Northside Special ERI1 SA PN2 SERT vara-CACIB

valioluokka
Northgate’s Just Look At Me ERI1 SA PN1 VSP CACIB

 


3.8.2013 Isokyrö RN

tuomari Paavo Mattila

NARTUT

junioriluokka
Siphra’s Hey You ERI1 SA PN3 VASERT

avoinluokka
Antefa’s Valencia ERI1 SA PN2 SERT

veteraaniluokka
Siphra’s Voodoo Child ERI1 SA PN1 ROP ROP-veteraani

 


 

3.8.2013 Turku KR

tuomari Jussi Liimatainen

UROKSET

nuorten luokka
Ta’Skonju Gabillot Tar-Rabat ERI1

avoinluokka
Siphra’s Just A Dreamer ERI1 SA PU2 SERT

valioluokka
Northgate’s Forever N Ever ERI1 SA PU1 ROP RYP4
Enigma Specific Purpose ERI2 SA PU3

veteraaniluokka
Siphra’s King Of Hearts ERI1 SA PU4 VSP-veteraani

NARTUT

junioriluokka
Jataburu Sand Dog Shaula ERI1 SA PN2 SERT

veteraaniluokka
Sawhorse’s Redsnout Dancer ERI1 SA PN1 VSP ROP-veteraani
Siphra’s Calluna Kissmia ERI2

 


28.7.2013 Helsinki KV

tuomari Donald Sturz Jr., USA

UROKSET

avoinluokka
Siphra’s Free Wheeler ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP

valioluokka
Black Eagle’s Ice Cube ERI1 SA PU2 vara-CACIB

 


27.7.2013 Pori KV

tuomari Unto Timonen

UROKSET

valioluokka
Mesmerizing Man After Midnight ERI1 SA PU1 CACIB ROP
Northgate’s Forever N Ever ERI2 SA PU2

NARTUT

junioriluokka
Jataburu Sand Dog Shaula ERI1 SA PN1 SERT VSP

avoinluokka
Mesmerizing Valletta ERI1

 


20.7.2013 Liege KV, Belgia

tuomari Leni Finne

UROKSET

Black Eagle’s Heaven Can Wait ROP SERT CACIB C.I.B
Vaskurs Black Beard Qonjacson ROP-pentu

 


20.7.2013 Tornio KV

tuomari Per Svarstad, Ruotsi

UROKSET

valioluokka
Eneas Shemiel Tal Sannat ERI1 SA PU1 ROP CACIB

 


21.7.2013 Ylivieska KV

tuomari Markku Kipinä

UROKSET

avoinluokka
Reedly Road Imperial ERI1

valioluokka
Reedly Road Desperado ERI1

NARTUT

valioluokka
Reedly Road Illuminated ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP RYP 1 BIS 1
Northgate’s Just Look At Me ERI2 SA PN2 vara-CACIB

 


20.7.2013 Helsinki, SVKL:n erikoisnäyttely

tuomari Ruth Wagner, Luxemburg

UROKSET

pentuluokka (5-7 kk)
Sawhorse’s Mighty Wonder 1 KP ROP-pentu BIS 2 –pentu
Sawhorse’s One Hit Wonder 2 KP

avoinluokka
Reedly Road Imperial ERI1

käyttöluokka
Sawhorse’s Dancerevolution ERI1 SA PU3 ROP-käyttökoira BIS 1 -käyttökoira

valioluokka
Northgate’s Dom Perignon ERI1 SA PU1 ROP RYP 3
Northgate’s Forever N Ever ERI1 SA PU2
Sawhorse’s Sharp Shooter ERI3 SA PU4
Sawhorse’s Shoot Straight ERI4 SA
Enigma Specific Purpose ERI
Faouziah’s Gracchus ERI
Reedly Road Desperado ERI

veteraaniluokka
Northgate’s Ain’t A Saint ERI1 VSP-veteraani
Siphra’s King Of Hearts ERI2

NARTUT

junioriluokka
Jataburu Sand Dog Shaula ERI1

nuorten luokka
Northgate’s Northside Special ERI1 SA PN1 SERT VSP

avoinluokka
Northgate’s Hot Couture ERI1 SA

käyttöluokka
Sawhorse’s Party Beast ERI1 SA

valioluokka
Sawhorse’s Party Animal ERI1 SA PN2
Reedly Road Illuminated ERI2 SA PN3 VASERT
Northgate’s Heavens I’m Hot ERI3 SA PN4

veteraaniluokka
Faouziah’s Crown Jewel of the North ERI1 ROP-veteraani
Siphra’s Calluna Kissmia EH2

ROP-kasvattajaajaluokka
Sawhorse’s 1 KP ROP-kasvattaja BIS 2 –kasvattaja
Northgate’s 2 KP

 


14.7.2013 Hyvinkää KR

tuomari Raisa Savander

UROKSET

valioluokka
Enigma Specific Purpose ERI1 SA PU1 ROP

 


14.7.2013 Oulu KV

tuomari Tino Pehar

UROKSET

valioluokka
Northgate’s Dom Perignon ERI1 SA PU1 ROP

NARTUT

nuorten luokka
Northgate’s Northside Special ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP

 


13.7.2013 Oulu KV

tuomari Anca Giura

UROKSET

valioluokka
Northgate’s Dom Perignon ERI1 SA PU1 ROP RYP2

NARTUT

nuorten luokka
Northgate’s Northside Special ERI1 SA PN2 SERT vara-CACIB

avoinluokka
Northgate’s Hot Couture ERI1 SA PN3 VASERT

valioluokka
Northgate’s Heavens I’m Hot ERI1 SA PN1 CACIB VSP

kasvattajaluokka
Northgate’s 1 KP ROP-kasvattaja

 


7.7.2013 Karjaa KR

tuomari Harto Stockmari

UROKSET

valioluokka
Enigma Specific Purpose ERI1 SA PU ROP

NARTUT

junioriluokka
Jataburu Sand Dog Shaula EH1

 


6.7.2013 Mikkeli KR

tuomari Irina Poletaeva

UROKSET

valioluokka
Sawhorse’s Shoot Straight ERI1 SA PU1 ROP

NARTUT

junioriluokka
Siphra’s High Hopes EH1

 


30.6.2013 Luxemburg, WFL:n erikoisnäyttely

tuomari Marie-Josee Melchior, Luxemburg

UROKSET

Black Eagle’s Heaven Can Wait ROP SERT
Vaskurs Black Beard Qonjacson ROP-baby BIS3-baby

 


30.6.2013 Tuusula KR

tuomari Stephen Wheeler

UROKSET

valioluokka
Northgate's Dom Perignon ERI1 SA PU1 VSP

veteraaniluokka
Sawhorse's Lord of the Dance ERI1 SA PU2 ROP-veteraani

NARTUT

nuorten luokka
Northgate's Northside Special ERI1 SA PN1 SERT ROP RYP3

 


30.6.2013 Jällivaara KV, Ruotsi

tuomari Antonio Di Lorenzo, Italia

NARTUT

valioluokka
Sawhorse’s Party Animal ERI1 SA PN1 SERT CACIB SE MVA POHJ MVA

 


29.6.2013 Issum-Sevelen KR, Saksa

tuomari Guido Schäfer, Saksa

NARTUT

käyttöluokka
Sawhorse’s Party Beast ERI1 PN1 SERT ROP

 


29.6.2013 Hämeenlinna KR

tuomari Esa Ruotsalainen

UROKSET

avoinluokka
Sawhorse’s Better Than You ERI1 SA PU3 SERT FI EE LV MVA

valioluokka
Northgate’s Forever N Ever ERI1 SA PU1 ROP
Enigma Specific Purpose ERI1 SA PU2

NARTUT

junioriluokka
Jataburu Sand Dog Shaula ERI1 SA PN1 SERT VSP


23.6.2013 Rovaniemi KV

tuomari Ricky Gouws, Etelä-Afrikka

 

UROKSET

 

nuorten luokka

Northgate’s Nothing Else Matters ERI1 SA PU1 SERT  CACIB ROP

 

valioluokka

Northgate’s Dom Perignon ERI1 SA PU2

Eneas Shemiel Tal Sannat ERI1 SA PU3

 

NARTUT

 

nuorten luokka

Northgate’s ERI1 SA PN2 SERT

 

valioluokka

Northgate’s Heavens I’m Hot ERI1 SA PN1 CACIB VSP

 

veteraaniluokka

Faouziah’s Crown Jewel of the North ERI1 SA PN3 ROP-veteraani

 

kasvattajaluokka

Northgate’s 1 KP ROP-kasvattaja

 


16.6.2013 Kotka KV

tuomari Michael Clancy, Irlanti

 

UROKSET

 

avoinluokka

Siphra’s No Remorse ERI1 SA PU3 SERT

 

valioluokka

Sawhorse’s Shoot Straight ERI1 SA PU1 ROP RYP1 BIS2

Black Eagle’s Ice Cupe ERI2 SA PU2 CACIB

Enigma Specific Purpose ERI3 SA

 

veteraaniluokka

Siphra’s King Of Hearts ERI1 SA PU4 ROP-veteraani BIS 3 –veteraani

 

NARTUT

 

junioriluokka

Siphra’s Wish You Were Here ERI1 SA PN1 SERT VSP

 


15.6.2013 Vaasa RN

tuomari Säde Hohteri

 

UROKSET

 

valioluokka

Siphra’s No Remorse ERI1 SA PU1 SERT FI MVA ROP

 

veteraaniluokka

Siphra’s King Of Hearts ERI1 SA PU2 ROP-veteraani BIS 3 –veteraani

 

NARTUT

 

junioriluokka

Siphra’s Wish You Were Here ERI1 SA PN1 SERT VSP

Siphra’s Hey You ERI2

 

veteraaniluokka

Siphra’s Voodoo Child ERI1 SA PN2 VSP-veteraani

 


9.6.2013 Tuuri KR

tuomari Anneli Pukkila

 

UROKSET

 

valioluokka

Northgate’s Dom Perignon ERI1 SA PU1 VSP

 

NARTUT

 

nuorten luokka

Northgate’s Northside Special ERI1 SA PN1 SERT ROP

 


9.6.2013 Tammela, SFK:n erikoisnäyttely

tuomari Jarmo Vuorinen

 

UROKSET

 

babyluokka

Sawhorse’s One Hit Wonder 1 KP ROP PENTU BIS PENTU 1

Sawhorse’s Mighty Wonder 2 KP

Sawhorse’s Wonder Child 3 KP

 

junioriluokka

Alex Flaming Storm ERI1 SA PU2 SERT

Jataburu Sand Dog Sirius ERI2 SA

 

nuorten luokka

Ta’Skonju Gabillot EH1

 

avoinluokka

Siphra’s Just A Dreamer ERI1 SA PU4

Siphra’s Free Wheeler ERI2 SA

Sawhorse’s Wild Spirit ERI3

Jataburu SD King Of Jazz Louis ERI4

Pareesa Aton Sa Ruu ERI

Jataburu SD King Of R’n’R Elvis EH

Siphra’s Bark At The Moon EH

 

käyttöluokka

Sawhorse’s Dancerevolution ERI1 SA ROP KÄYTTÖKOIRA BIS KÄYTTÖKOIRA 1                

 

valioluokka

Sawhorse’s Shoot Straight ERI1 SA PU1 ROP BIS1

Ezhar Ars Amandi ERI2 SA PU3 VASERT

Antefa’s Ultimatum ERI3 SA

Siphra’s No Remorse ERI4 SA

Northgate’s Forever N Ever ERI SA

Sawhorse’s Sharp Shooter ERI SA

B’Tesem Ahmosis Tal Sannat ERI

Enigma Seeking Perfection ERI             

Faouziah’s Gracchus ERI

Sawhorse’s Party On ERI

 

veteraaniluokka

Siphra’s King Of Hearts ERI1 SA VSP VETERAANI

Northgate’s Ain’t A Sait ERI2 SA

Sawhorse’s Lord of the Dance ERI3 SA

 

NARTUT

 

junioriluokka

Jataburu Sand Dog Shaula ERI1 SA

Siphra’s Crazy Diamond ERI2

Siphra’s Wish You Were Here ERI3

Jataburu Sand Dog Capella ERI4

Jataburu Sand Dog Adara EH

 

avoinluokka

Siphra’s Call Me Breeze ERI1 SA PN4 SERT

Siphra’s Tattooed Dancer EH2

Jataburu SD La Luna Negra Dalida H

 

käyttöluokka

Sawhorse’s Party Beast ERI1 SA VASERT VSP KÄYTTÖKOIRA

 

valioluokka

Siphra’s Sweet Amber ERI1 SA PN1 VSP

Siphra’s Through It All ERI2 SA PN2

Sawhorse’s Party Animal ERI3 SA

Jataburu Sand Dog Zenobia EH4            

 

veteraaniluokka

Siphra’s Calluna Kissmia ERI1 SA PN3 ROP VETERAANI BIS VETERAANI 1

Sawhorse’s Baileys ERI2 SA

 

kasvattajaluokka

Sawhorse’s 1 KP ROP KASVATTAJA BIS KASVATTAJA 1

Siphra’s 2 KP

Jataburu 3 KP

 

jälkeläisluokka

Northgate’s Forever N Ever 1 KP ROP JÄLKELÄISRYHMÄ BIS JÄLKELÄISRYHMÄ

 


8.6.2013 Tammela, Farkkushow

tuomari Maija Sylgrén

 

UROKSET

 

babyluokka

Sawhorse’s Mighty Wonder 1 KP BIS BABY

Sawhorse’s One Hit Wonder 2 KP

Sawhorse’s Wonder Child 3 KP

 

kivespuutteiset

Siphra’s Things Goin’ On 1 KP BIS KIVESPUUTTEINEN

Sawhorse’s Shooting Sparks 2 KP

 

junioriluokka

Alex Flaming Storm 1 KP PU2 BIS JUNIORI BIS PÄÄ & ILME

Jataburu Sand Dog Sirius 2 KP

 

nuorten luokka

Ta’Skonju Gabillot Tar-Rabat 1 KP VSP NUORI

 

avoinluokka

Sawhorse’s Wild Spirit 1 KP VSP AVOIN

Siphra’s Bark At The Moon 2 SYMPPIS

 

käyttöluokka

Sawhorse’s Shoot Straight 1 KP PU3 BIS KÄYTTÖKOIRA

Northgate’s Forever N Ever 2 KP PU5

Siphra’s Free Wheeler 3 KP

Sawhorse’s Party On 4

 

valioluokka

Northgate's Dom Perignon 1 KP PU1 VSP BIS VALIO

Sawhorse’s Sharp Shooter 2 KP PU4

Antefa’s Ultimatum 3 KP

Faouziah’s Gracchus 4 KP

Siphra’s No Remorse

 

veteraaniluokka

Northgate’s Ain’t A Saint 1 KP VSP VETERAANI

Sawhorse’s Lord of the Dance 2 KP

 

NARTUT

 

junioriluokka

Jataburu Sand Dog Shaula 1 KP VSP JUNIORI

Siphra’s Wish You Were Here 2 KP

Jataburu Sand Dog Capella 3 KP

Siphra’s Crazy Diamond 4

 

nuorten luokka

Northgate’s Northside Special 1 KP PN3 BIS NUORI

 

avoinluokka

Pareesa Bersha Sat Ella 1 KP BIS AVOIN

 

käyttöluokka

Siphra’s Call Me Breeze 1 KP VSP KÄYTTÖKOIRA

 

valioluokka

Siphra’s Through It All 1 KP PN2 VSP VALIO

Siphra’s Sweet Amber 2 KP PN5

Sawhorse’s Party Animal 3 KP

Jataburu Sand Dog Zenobia 4

 

veteraaniluokka

Siphra’s Calluna Kissmia 1 KP PN1 BIS BIS VETERAANI

Faouziah’s Crown Jewel of the North 2 KP PN4 BIS LIIKKEET

Sawhorse’s Bristol Cream 3

 

kasvattajaluokka

Siphra’s 1 KP BIS KASVATTAJA

Northgate’s 2 KP

Sawhorse’s 3 KP

Jataburu 4 KP

 

jälkeläisluokka

Northgate’s Forever N Ever 1 KP BIS JÄLKELÄISRYHMÄ

 

BIS PARI Jataburu Sand Dog Capella & Jataburu Sand Dog Sirius

 


1.6.2013 Tallinna KV

tuomari Markku Kipinä

 

UROKSET

 

pentuluokka

Sawhorse’s Mighty Wonder 1 KP ROP-pentu

 

avoinluokka

Sawhorse’s Sharp Shooter ERI1 SA PU1 CACIB VSP EEV-13 EE MVA C.I.B

 

veteraaniluokka

Sawhorse’s Dancerevolution ERI1 SA PU2 vet-SERT ROP-veteraani EEVV-13

 

NARTUT

 

veteraaniluokka

Sawhorse’s Redsnout Dancer ERI1 SA PN2 vet-SERT VSP-veteraani EEVV-13

 

kasvattajaluokka

Sawhorse’s 1 KP ROP-kasvattaja

 


26.5.2013 Rauma KR

tuomari Andras Polgar, Tsekki

 

UROKSET

 

valioluokka

Northgate’s Forever N Ever ERI1 SA PU1 VSP

 

veteraaniluokka

Sawhorse’s Lord of the Dance ERI1 SA PU2 VSP-veteraani

 

NARTUT

 

junioriluokka

Jataburu Sand Dog Adara ERI1

 

veteraaniluokka

Sawhorse’s Red Snout Dancer ERI1 SA PN1 ROP ROP-veteraani RYP1

 


25.5.2013 Kuopio KV

tuomari Soile Bister

 

UROKSET

 

avoinluokka

Sawhorse’s Wild Spirit EH1

 


19.5.2013 Jämsä KR

tuomari Zeljko Zilnik,  Kroatia

 

UROKSET

 

nuorten luokka

Northgate’s Nothing Else Matters ERI1 SA PU2 SERT

 

valioluokka

Northgate’s Dom Perignon ERI1 SA PU1 ROP

 

NARTUT

 

nuorten luokka

Northgate’s Northside Special ERI1 SA PN1 SERT VSP

 

avoinluokka

Black Eagle’s Ice Cream ERI1 SA PN2 VASERT

 


19.5.2013 Lahti RN

tuomari Jose Tomas Delgado Cabezas, Espanja

 

UROKSET

 

avoinluokka

Black Eagle’s Ice Cupe ERI1 SA PU1 SERT ROP

 

NARTUT

 

junioriluokka

Siphra’s Crazy Diamond ERI1 SA PN2 VASERT

 

avoinluokka

Northgate’s Forbidden Fruit ERI1 SA PN1 SERT FI MVA VSP

 


19.5.2013 Rauma RN

tuomari Leila Kärkäs

 

NARTUT

 

veteraaniluokka

Sawhorse’s Red Snout Dancer ERI1 SA PN1 ROP ROP-veteraani BIS 3 –veteraani

 


18.5.2013 Mynämäki KR

tuomari Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

 

NARTUT

 

veteraaniluokka

Sawhorse’s Red Snout Dancer ERI1 SA PN1 ROP ROP-veteraani RYP3 BIS 4 -veteraani

 

 


12.5.2013 Helsinki KV

tuomari Regina Tromp-Pruijn, Alankomaat

 

UROKSET

 

valioluokka

Faouziah’s Gracchus ERI1 SA PU1 ROP

 


11.5.2013 Pöytyä RN

tuomari Maija Mäkinen

 

NARTUT

 

valioluokka

Sawhorse’s Red Snout Dancer ERI1 SA PN1 ROP RYP2

 


5.5.2013 Tohmajärvi RN

tuomari Jurate Butkiene, Liettua

 

UROKSET

 

valioluokka

Sawhorse’s Shoot Straight ERI1 SA PU1 ROP RYP2

 

junioriluokka

Siphra’s High Hopes ERI1 SA PN1 SERT VSP

 


5.5.2013 Kajaani RN

tuomari Irina Poletaeva

 

UROKSET

 

valioluokka

Eneas Shemiel Tal Sannat ERI1 SA PU1 VSP

 

NARTUT

 

avoinluokka

Black Eagle’s Ice Cream ERI1 SA PN2 SERT

 

veteraaniluokka

Faouziah’s Crown Jewel of the North ERI1 SA PN1 ROP ROP-veteraani

 


4.5.2013 Tampere KV

tuomari Dagmar Klein, Romania

 

UROKSET

 

valioluokka

Northgate’s Forever N Ever ERI1 SA PU1 ROP

Northgate’s Dom Perignon ERI1 SA PU2

 

NARTUT

 

junioriluokka

Jataburu Sand Dog Shaula ERI1 SA PN2 VASERT

 

nuorten luokka

Northgate’s Northside Special ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP         

 


1.5.2013 Lahti RN

tuomari Harry Tast

 

UROKSET

 

valioluokka

Enigma Specific Purpose ERI1 SA PU1 ROP RYP1 BIS1

 

NARTUT

 

avoinluokka

Mesmerizing Velvet Touch ERI1 SA PN1 SERT VSP FI MVA

 


27.4.2013 Lahti KV

tuomari Barbara Ruth Smith, Ruotsi

 

UROKSET

 

valioluokka

Sawhorse’s Party On ERI1 SA PU2 CACIB

Enigma Specific Purpose ERI2 SA PU3

 

veteraaniluokka

Sawhorse’s Lord of the Dance ERI1 SA PU1 ROP ROP-veteraani

 


27.4.2013 Kiuruvesi

tuomari Esko Nummijärvi

 

NARTUT

 

junioriluokka

Siphra’s High Hopes ERI1

 

avoinluokka

Black Eagle’s Ice Cream ERI1 SA PN1 SERT ROP

 

käyttöluokka

Sawhorse’s Party Beast ERI1

 

valioluokka

Sawhorse’s Party Animal ERI1 SA PN2

 


27.4.2013 Pello RN

tuomari Markku Kipinä

 

NARTUT

 

avoinluokka

Black Eagle’s Heartbreaker ERI1

 


21.4 2013 Laitila RN

tuomari Paavo Mattila

 

UROKSET

 

avoinluokka

Pareesa Badari Sa Ella ERI1 SA PU1 SERT FI MVA VSP

 

veteraaniluokka

Sawhorse’s Lord of the Dance ERI1 SA PU2 VSP-veteraani

 

NARTUT

 

junioriluokka

Jataburu Sand Dog Adara EH1

 

veteraaniluokka

Sawhorse’s Redsnout Dancer ERI1 SA PN1 ROP ROP-veteraani

 


20.4.2013 Outokumpu RN

tuomari Hans Almgren

 

UROKSET

 

valioluokka

Sawhorse’s Shoot Sraight ERI1 SA PU1 ROP

 

NARTUT

 

avoinluokka

Sawhorse’s Party Beast EH1

 

valioluokka

Sawhorse’s Party Animal ERI1 SA PN1 VSP

 


13.4.2013 Tallinna KV

tuomari Pierluigi Buratti, Italia

 

NARTUT

 

veteraaniluokka

Sawhorse’s Redsnout Dancer ERI1 SA PN1 ROP ROP-veteraani vet-SERT TLNV-13 TLNVV-13

 


13.4.2013 Vaasa KV

tuomari Maria Gadolin, Ruotsi

 

UROKSET

 

nuorten luokka

Northgate’s Nothing Else Matters ERI1

 

valioluokka

Northgate’s Dom Perignon ERI1 SA PU1 VSP

 

NARTUT

 

nuorten luokka

Northgate’s Northside Special ERI1 SA PN2 SERT vara-CACIB

Antefa’s Valencia EVA

 

valioluokka

Northgate’s Heavens I’m Hot ERI1 SA PN1 CACIB ROP

Black Eagle’s Ice Lolly ERI2 SA PN4

 

veteraaniluokka

Siphra’s Voodoo Child ERI1 SA PN3 ROP-veteraani

 

kasvattajaluokka

Northgate’s 1 KP ROP-kasvattaja

 


7.4.2013 Liperi RN

tuomari Markku Kipinä

 

UROKSET

avoinluokka

Sawhorse’s Wild Spirit EH1

 

valioluokka

Sawhorse’s Shoot Straight ERI1 SA PU1 ROP

 

veteraaniluokka

Sawhorse’s Hot Shot EH1

 

NARTUT

 

junioriluokka

Siphra’s Grazy Diamond ERI1

 

valioluokka

Sawhorse’s Party Animal ERI1 SA PN1 VSP

 

kasvattajaluokka

Sawhorse’s 1 KP ROP-kasvattaja

 


1.4.2013 Lappeenranta KR

tuomari Annette Bystrup, Tanska

 

UROKSET

 

nuorten luokka

Heidi Sotis Abusimbel Tar Hagar ERI1 SA PU2 SERT

 

avoinluokka

Lucky Beggar Deodor ERI1 SA PU3 VASERT

 

valioluokka

Sawhorse’s Shoot Straight ERI1 SA PU1 ROP RYP1

 


1.4.2013 Ruovesi RN

tuomari Marja Talvitie

 

UROKSET

 

valioluokka

Eneas Shemiel Tal Sannat ERI1 SA PU1 VSP

 

NARTUT

 

avoinluokka

Black Eagle’s Ice Lolly ERI1 SA PN1 SERT FI MVA ROP

 


31.3.2013 Korpilahti RN

tuomari Maija Mäkinen

 

UROKSET

 

valioluokka

Eneas Shemiel Tal Sannat ERI1 SA PU1 VSP

 

NARTUT

 

avoinluokka

Black Eagle’s Ice Lolly ERI1 SA PN1 SERT ROP

 


31.3.2013 Riika KV, Latvia

tuomari Gerard Jipping, Alankomaat

 

UROKSET

 

avoinluokka

Sawhorse’s Sharp Shooter ERI1 SA PU1 CACIB SERT LV MVA LVV-13 VSP

 

veteraaniluokka

Sawhorse’s Dance Revolution ER1 KP vet-SERT LVVV-13 VSP-veteraani

 

NARTUT

 

avoinluokka

Siphra’s Tattooed Dancer EH

 

veteraaniluokka

Sawhorse’s Redsnout Dancer ERI1 KP vet-SERT LVVV-13 ROP-veteraani

Sawhorse’s Baileys ERI2

 


23.3.2013 Rijnland KV, Alankomaat

tuomari P.C. Zwaartman-Pinster, Alankomaat

 

UROKSET

 

valioluokka

Black Eagle’s Heaven Can Wait ERI1 SA PU2 CACIB

 


23.3.2013 Jämijärvi RN

tuomari Esa Ruotsalainen

 

NARTUT

 

avoinluokka

Black Eagle’s Ice Lolly ERI1 SA PN1 SERT ROP

 


9.3.2013 Juuka RN

tuomari Tuula Savolainen

 

UROKSET

 

valioluokka

Sawhorse’s Shoot Straight ERI1 SA PU1 ROP

 

NARTUT

 

avoinluokka

Jataburu SD Prima Donna Alla ERI1 SA PN1 SERT FI MVA VSP

 


3.3.2013 Vilna KV, Liettua

tuomari Zeljka Fon Zidar, Slovenia

 

UROKSET

 

valioluokka

Sawhorse´s Shoot Straight ERI1 ROP RYP1

Northgate’s It’s Gonna Be Me ERI2

Enigma Seeking Perfection ERI3

 

NARTUT

 

junioriluokka

Jataburu Sand Dog Shaula ERI2

 


2.3.2013 Vilna KV, Liettua

tuomari Julia Ovsyannikova, Venäjä

 

UROKSET

 

valioluokka

Sawhorse´s Shoot Straight ERI1 SERT LT MVA LTV-13 ROP RYP3

Northgate’s It’s Gonna Be Me ERI2

Enigma Seeking Perfection ERI3

 

NARTUT

 

junioriluokka

Jataburu Sand Dog Shaula ERI1 jun-SERT ROP-juniori LTJV-13

 

 


23.2.2013 Tuusniemi RN

tuomari Leni Finne

 

UROKSET

 

valioluokka

Sawhorse´s Shoot Straight ERI1 SA PU1 ROP RYP1 BIS2

 


20.01.2013 Turku KV 

tuomari Rudi Brandt

 

UROKSET

 

junioriluokka

Ta' Skonju Gabillott Tar-Rabat ERI1 SA VASERT

 

avoinluokka

Sawhorse´s Party On ERI1 SA PU1 VSP SERT CACIB FI MVA

 

valioluokka

Enigma Seeking Perfection ERI2 SA PU4

Faouziah´s Gracchus ERI3 SA

Northgate´s Forever N Ever ERI4

Reedly Road Desperado ERI

Sawhorse´s Sharp Shooter ERI1 SA PU3 vara-CACIB

 

veteraaniluokka

Northgate´s Ain´t A Saint ERI1 SA PU2 VSP-veteraani

 

NARTUT

 

nuortenluokka

Reedly Road Illuminated ERI1 SA PN2 VASERT CACIB

 

avoinluokka

Siphra´s Tattooed Dancer EH1

 

valioluokka

Siphra´s Sweet Amber ERI1

 

veteraaniluokka

Siphra´s Calluna KissMia ERI1 SA PN1 ROP SERT FI MVA ROP-veteraani

 


13.1.2013 Kajaani KV 

tuomari Harri Lehkonen

 

UROKSET

 

veteraaniluokka

Sawhorse´s Hot Shot ERI1 SA PU1 ROP SERT FI MVA ROP-veteraani